Skocz do zawartości

Obsada akwarium 126L


nowater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Posiadam Akwarium litraż jak w temacie , akwarium uruchomiłem 2 miesiące temu wszystko śmiga jak powinno.

Zdjęcia[przepraszam za słabą jakość , zdjęcia robione telefonem:)]

 

Filtr :

aquael

model fan 2 plus

450l/h

 

podłoże :

CZARNY GRYS BAZALTOWY 2-5mm

 

oświetlenie :

2x18w

 

Ogrzewanie :

-brak , temp stała 23'C

 

Nawożenie:

-Bimbrownia (jeśli można to zaliczyć pod kategorie nawożenie)

zacier :(1litr wody , 400g cukru , 20 g drożdży)

 

Rośliny:

-Echinodorus blehera 1szt

-HYGROPHILA DIFFORMIS 1szt

-Cabomba caroliniana 5szt

-Gałęzatka 7szt

-Bacopa karolińska 3szt

-Moczarka 1szt

-Alternanthera 1szt

-Mech który wykopałem z ogródka i bardzo ładnie się rozrósł :D

 

Ryby:

-1 x welonka (dostałem od brata)

 

Proponowana obsada:

~3+6 DANIO PREGOWANE

~2+3 MOLINEZJA

~3+6 mieczyk

~1+2 GUPIK

~ 1 GLONOJAD

 

w dobrych ilościach dobrałem obsadę??Może ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje dotyczące obsady , nie koniecznie tej której podałem jestem otwarty na wszelakie propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,dolałem już wodę teraz jest 2cm "miejsca".Nie wiem czemu miałem tak mało wody po prostu jakoś tak wyszło.

Aha ,własnie się dowiedziałem mój znajomy chce mi oddać 1 glonojada zbrojnika około 10cm ,czy nie jest on zbyt duży do obsady podanej przez szosti'ego??

i jeszcze jedno pytanko czy mógłbym karmić obsadę tym samym pokarmem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę mógłbyś karmić tym samym pokarmem. Pamiętaj jednaj o urozmaiceniu "diety". Co do zbrojnika to nie wiem.... Ja mam u siebie parkę niebieskich po około 5 - 6 cm i 2 młode po około 3 cm. Póki co "żyją" sobie już razem z resztą ryb jakieś 3 miesiące i jest im chyba dobrze :) Nic niepokojącego nie zauważyłem.

Wody dolej tyle, by nie było jej widać. Minimum równo z pokrywą zachodzącą na ściany akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem tyle wody ,ile mi poradziłeś.Faktycznie wygląda to teraz o wiele lepiej ;)

Po zmianie obsady lub innych ewentualnych zmianach dodam jakieś zdjęcia , mam nadzieje że już nie robione telefonem.

P.S nadal czekam na ciekawe propozycje obsad ,oraz na Wasze oceny/sugestie lub pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tło za akwarium? Na fotkach widać jakbyś nie miał. Zamontuj se coś czarnego, ewentualnie niebieskiego z tyłu (tylko nie fototapetę). Odklej ten termometr z szyby, zastąp go zwykłym. Te niedokładnie mierzą temp. i szpecą zbiornik. Co do filtra.... Zamień go

na zewnętrzny (większa pojemność filtracyjna). Proponuję HW 302. Koszt około 130 zł z kompletem wkładów. Sam mam taki filtr i jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahl napisał(a):

4+6 Danio Pręgowane

 

4 sztuki to za mało, minimum 6.

Jak sam mnie ładnie zacytowałeś napisałam '4+6 Danio Pręgowane'. A o ile mi się wydaje to 4+6=10 a nie 4...

Czyżby poranne zamotanie Kolego Grześku? :D

Ajć ! Przepraszam, myślałem, że chodzi o 4/6 sztuk.

Zwracam honor. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz fajną obsadę to proponuję taką prosto z Azji, mniej więcej z Indii:

1+2 Gurami Mozaikowy

4+6 Danio Pręgowane

6 Bocja Pręgowana/ 10 Bocja Karłowata/ 6 Piskorek

;)

Ryby stadne to raczej nie wybiera się samiec czy samica....

Przy kupnie większej gromadki zawsze coś się trafi z tego i z tego. Zresztą zazwyczaj u ryb stadnych ciężko rozpoznać płeć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz fajną obsadę to proponuję taką prosto z Azji, mniej więcej z Indii:

1+2 Gurami Mozaikowy

4+6 Danio Pręgowane

6 Bocja Pręgowana/ 10 Bocja Karłowata/ 6 Piskorek

;)

Ryby stadne to raczej nie wybiera się samiec czy samica....

Przy kupnie większej gromadki zawsze coś się trafi z tego i z tego. Zresztą zazwyczaj u ryb stadnych ciężko rozpoznać płeć....

Toć przecież wiem. Poszłam na ciosem i napisałam tak jak autor tematu. Nie widzę w tym najmniejszego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tło za akwarium? Na fotkach widać jakbyś nie miał. Zamontuj se coś czarnego, ewentualnie niebieskiego z tyłu (tylko nie fototapetę). Odklej ten termometr z szyby, zastąp go zwykłym. Te niedokładnie mierzą temp. i szpecą zbiornik. Co do filtra.... Zamień go

na zewnętrzny (większa pojemność filtracyjna). Proponuję HW 302. Koszt około 130 zł z kompletem wkładów. Sam mam taki filtr i jestem z niego zadowolony.

Co do tła to za akwarium jest zamocowane tło w postaci czarnej kartki brystolu ,możliwe że na zdjęciach nie widać ponieważ robiłem je telefonem.Od tygodnia ścigam wujka o filtr ,on miał żółwia i podobno potrzebował on bardzo czystej wody możliwe że ten filtr jest dobry ,on sam nie wie jaka jest wydajność więc, jak mi go podrzuci to co nieco tutaj o nim wspomnę.Dziś dostanę glonojada od znajomego ,jak wpuszczę go do akwarium to dodam jakieś zdjęcia.

Dalej nie została rozstrzygnięta sprawa obsady,nie wiem na co się zdecydować póki co mam taki plan;

10 x Danio pręgowane

2+3 Molinezja

2+4 Mieczyk

1+2 Gupik

+1 Glonojad zbrojnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tło za akwarium? Na fotkach widać jakbyś nie miał. Zamontuj se coś czarnego, ewentualnie niebieskiego z tyłu (tylko nie fototapetę). Odklej ten termometr z szyby, zastąp go zwykłym. Te niedokładnie mierzą temp. i szpecą zbiornik. Co do filtra.... Zamień go

na zewnętrzny (większa pojemność filtracyjna). Proponuję HW 302. Koszt około 130 zł z kompletem wkładów. Sam mam taki filtr i jestem z niego zadowolony.

Co do tła to za akwarium jest zamocowane tło w postaci czarnej kartki brystolu ,możliwe że na zdjęciach nie widać ponieważ robiłem je telefonem.Od tygodnia ścigam wujka o filtr ,on miał żółwia i podobno potrzebował on bardzo czystej wody możliwe że ten filtr jest dobry ,on sam nie wie jaka jest wydajność więc, jak mi go podrzuci to co nieco tutaj o nim wspomnę.Dziś dostanę glonojada od znajomego ,jak wpuszczę go do akwarium to dodam jakieś zdjęcia.

Dalej nie została rozstrzygnięta sprawa obsady,nie wiem na co się zdecydować póki co mam taki plan;

10 x Danio pręgowane

2+3 Molinezja

2+4 Mieczyk

1+2 Gupik

+1 Glonojad zbrojnik

Ten Glonojad to Zbrojnik Niebieski?

Jeśli tak to dokup mu samca/samice.

Możesz na dno kupić jakieś Kirysy.

A obsada ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Glonojad to Zbrojnik Niebieski?

Jeśli tak to dokup mu samca/samice.

Możesz na dno kupić jakieś Kirysy.

A obsada ok.

 

Z tego co kolega mi mówił,tak jest to Zbrojnik Niebieski więcej napiszę gdy już go dostane bo pisać to można by tu wiele...

Jaka ilość tych kirysków ??

i Jeszcze jedno w ogóle pytanie z innej beczki;

Kupiłem na allegro korzeń[zdjęcie niżej]

gdy wsadziłem go do akwarium to przez 4-5 dni wszystko było w porządku, później pojawiła się na nim jakaś dziwna biała plecha poczekałem 4 dni bo myślałem że może sama zniknie po czym tak się rozrosła że po prostu koszmar.Wygotowałem ten korzeń 2 razy w roztworze wody z solą 0,5kg soli na 5l wody gotowałem go 7godzin , dla pewności wygotowałem go w wodzie,następnie włożyłem go do akwarium i po 3 dniach znowu pojawiła się ta plecha!!!Czytałem że to naturalne i nie przeszkadza to w niczym w akwarium ale mi się to nie podoba i psuje to wystrój akwarium.W jaki sposób mogę się pozbyć tej dokuczliwej mazi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysków możesz mieć od 6 sztuk.

Co do korzenia to weź jakaś szczotkę czy coś i dokładnie wyszoruj go a potem wygotuj.

Próbowałem już go szorować ,nawet do tego celu sporządziłem roztwór wody z solą to nic nie pomaga może ktoś ma jakieś inne sposoby na zwalczenie tej plechy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam to ponownie ja ,długo mnie tu nie było nie miałem czasu zbyt dużo obowiązków...

Mianowicie mam problem z glonojadem ,zachorował odizolowałem go od stada do osobnego akwarium...

Objawy choroby:biały "pryszcz" wielkości 2mm , wytrzeszcz oczu , brak apetytu ,postrzępione płetwy...

myślę że może to być SPOROZA , rozpocząłem już leczenie na 100l wody dałem 1g manganianu potasu zobaczymy jakie będą efekty...

jakieś sugestie??porady?? wie ktoś może co to może być za choroba?? ,proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...