Skocz do zawartości

Trzymanie roslinek w wiaderku przez tydzień.


rafikrafiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie czy mogę przetrzymać roślinki tydzień w wiaderku bądź w zapasowym akwarium ( bez filtracji i grzałki, temp pokojowa, akwarium stoi na oknie ) przed włożeniem do właściwego akwa.

 

Chciałbym je wszystkie wsadzić jednego dnia. A nie wiem kiedy wszystkie ( kupione na kilku aukcjach ) dotrą. Bo dosadzanie co kilka dni to kłopot i w dodatku można spartolić całą aranżację.

 

 

Dodam że w tych przesyłkach znajdą się także bardziej wymagające roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda będzie ta sama co w zbiorniku. Ewentualnie mogę dać mały filterek pat-mini, który posiadam. To że małe akwarium mam na oknie które na razie stoi puste, nie będzie potrzebowało oświetlenia. Bo tą rolę odgrywać będzie słońce. Mogę przez ten czas podawać węgiel w płynie. Tylko z temp będzie problem. ponieważ w ciągu dnia będą kilkustopniowe jej skoki, ze wzgl. że nie posiadam zapasowej grzałki.

 

Ale czy to zda egzamin i jak to wpłynie na aklimatyzację w głównym zbiorniku tych roślinek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się powyginają takie rośliny jak zwartka itp. Jak ja musiałem zostawić rośliny w zlewie na dwa dni to się przekręcały o 90* żeby skierować swoje liście do światła. U Ciebie może być podobnie a takie "krzywe" rośliny ciężko posadzić.

 

Łodygowce mogę umieścić w żwirku aby rosly ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...