Skocz do zawartości

Tarło Danio pręgowanych.


Bobix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozmnażam danio w akwa 50L przedzielonym na pół. Rano wrzucam samice wieczorem dorzucam 2 samce akwa mam na przeciw okna, na noc odsłaniam żaluzje rano wstaje ok 9 i tarło sie kończy. Nie raz za pierwszym razem sie nie uda ale zostawiam wszystkie rybki i za zwyczaj na drugi dzień sie udaje. Oczywiscie filtr chodzi non stop woda temp 26. napowietrzanie 14h dziennie. Na dnie mam mały żwir z roślin kilka moczarek i rogatków. Przed tarłem wieczorem karmie rybki żywym pokarmem. Oczywiśćie po tarle dorosłe osobniki odławiasz. Nigdy ikry nie widzialem ani na filtrze ani na roślinkach a tym bardziej na jasnym żwirku. Akwarium okładam gazetami po 2 dniach młode już widać na szybach gdy dojda do powierzchni zaczynaja pływać. Karmie tak po 5 dniach żółtkiem z jajka wymieszanym w słoiczku z woda z akwarium a podaje za pomocą strzykawki.Wtedy dopiero właczam oświetlenie. Pozniej po jakis 2 tyg podaje zmielona karma dla rybek. Już 2 razy mi sie udało wytzeć danio także jakimś starym wyga ani zawodowcem nie jestem ale póki co myśle że ta metoda jest dobra. Pozdrawiam

 

Moja wypowiedz z tego forum rok temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było tarło jest i ikra.. :P No chyba że została zjedzona.. :roll:

Ja obecnie mam ikrę danio.. no właściwie to już narybek (wczoraj się wylęgły). Otóż tak: miejscem, w którym odbyło się tarło był kotnik siatkowy (zrobiony przeze mnie :P taki z podwójnym dnem.. na samym dole coś w rodzaju pończochy.. idziemy 5 cm do góry, siateczka z oczkami takimi 2 mm ). Niestety nie miałam miejsca na akwa tarliskowe więc skorzystałam z takiego sposobu. Kotnik umieściłam w akwarium ogólnym.. wpuściłam do niego 1 samiczkę i 2 samczyki danio. Nic się nie działo, więc "zamieniłam samiczki" tj. wypuściłam jedną z kotnika i wpuściłam drugą :) Godzinę, no może 2 godzinki później była już ikra, no owszem tarły się jeszcze, ale wypuściłam je z kotnika, a ikrę przeniosłam do kotnika plastikowego. Tarło odbyło się w sobotę, pierwsze rybki zaczęły się wylęgać już w poniedziałek, ale dopiero wczoraj reszta się wykluła. Teraz są przyklejone brzuszkami do szybki w kotniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...