Skocz do zawartości

Dziwne włoski na roślinach


thekonrab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na moich roślinach osadzają się takie czarne nitki.Najpierw rozrastają się wokół liścia a potem w sam środek.Rośliny pną się w górę liście na początku zdrowe a potem jest czarny zarost.Jak się żuci to na liście to one żółkną.

Najpierw to miała jedna roślina ale potem przeżuciło się na inne.

 

O co chodzi bo ja już nie wiem odcinam te liście to zaraz urosną nowe i w kółko to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie coś zastanawia

 

Czemu nagle z jednej rośliny te glony przerzuciły się na drugą ??

Mnie również coś zastanawia, to są podstawowe informacje na które ci odpowie każdy user tego forum, nie jest to żadna wiedza tajemna, wręcz przeciwnie banały, skoro masz czas siedzieć i tłuc posty to lepiej spożytkujesz swój czas czytając jakikolwiek artykuł w internecie którego znalezienie wymaga wpisanie podstawowych fraz w wyszukiwarce.Trochę więcej samodzielności a nie wsszystko podane na tacy.

Glony mają się dobrze u ciebie dlatego rosną i rosną aż całe akwarium zarosną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem głupi post napisałem :( . Poszukałem w necie i wiele jest sposobów na to ale nie wiem który wybrać. Może poradzisz z własnego doświadczenia lub z wiedzy na temat glonów

 

Mam jeszcze pytanie czy przy tych glonach zwiększyć cyrkulację wody czy zmniejszysz

Zwiększając cyrkulację,powodując większe falowanie wody może to wpłynąć na powstawanie glonów takich jak krasnale.

A powracając do twojego wcześniejszego postu.

To,że super nawozisz nie tylko dobrze wpływa na roślinki, ale także na bardzo dobry rozwój glonów.

Musisz pamiętać ,że glony to też roślinki i tak samo pożywiają się tym czego nie skonsumują twoje roślinki.

Przy nawożeniu muszą być spełnione jeszcze inne rzeczy ,nie tylko lanie do wody wszystkiego co wpada nam w ręce .Ktoś doradził ----ale nie o wszystko zapytał.

Akwarium przy nawożeniu co2 i jeszcze innymi środkami musi być wyposażone w właściwe oświetlenie---co w połączeniu z nawozem da nam właściwy wzrost roślin.

Poczytaj o oświetleniu i nawożeniu jest o tym masa rzeczy napisana na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...