Skocz do zawartości

160 L


Michalk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Akwarium to 100x40x40. Chciałem kupić Skalary, ale mam za niskie akwarium i moje pytanie do was brzmi jakie ciekawe ryby byście widzieli w otoczeniu z resztą gatunków. Moje rybki w zbiorniku to:

Razborka Klinowa 15szt

Neon Inesa 20szt

Mieczyk Koi 1+1 wiem że muszę zrobić Mieczykom Harem

Gurami Marmurkowe 1+1 jak wyżej

Labeo 1

2 Bocje Wspaniałe

Proszę o podpowiedź, zależy mi na ciekawych rybach. Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz Pterophyllum leopoldi to je możesz hodować w takim akwarium jak tak bardzo chcesz skalary to one są dość podobne. Czasami się zdarzają na allegro. I jest ciekawa to na pewno.

Bocje, gurami i grubowarg do oddania bo za duże ryby do tego akwarium.

Oddałbym też mieczyki bo to niezbyt ciekawe ryby.

Stworzyłbym biotop Amazonka. Oddałbym też razbory, dokupił neonek i coś na dno jak kiryski i jakiegoś sumika lub zbrojnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm będę zaglądać na allegro, ale z tego co czytałem to ciężko dostać Pterophyllum leopoldi. Ale bardzo dobra alternatywa dla Skalara:) Z Razborek wolałbym nie rezygnować, bo bardzo odpowiadają mi wizualnie w moim baniaku tak samo neonki. Myślałem o Kakadu, lub Ramirezki. Co do bocji to wydam kumplowi, bo ma 400l akwa, ale niech jeszcze troche podrosną bo na razie są małe i nie przeszkadzają nikomu. A mam pytanie co do Skalarów, jak szybko rosną? Jak kupie małe to po ilu już będą męczyć sie w moim akwa? Bo możliwe że w przyszłym roku zmienię baniak na wyższy więc już mógłbym sobie je zacząć hodować, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo możliwe że w przyszłym roku zmienię baniak na wyższy więc już mógłbym sobie je zacząć hodować, co myślicie?

No właśnie możliwe.

Ja na twoim miejscu nie ryzykowałbym zdrowia ryb jeśli tego zbiornika już nie masz postawionego, bo różnie wychodzi z planami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem człowiekiem który realizuje swoje plany, więc na pewno by doszło do zmiany, ale najwcześniej coś ok lutego. Więc jak to widzicie?:)Wszystko z planów zrealizowałem co do baniaka. Kupiłem nowy filtr, uzupełniłem oswietlenie, butle Co2 szafke nową pod akwarium. Ze wszystkiego jestem bardzo zadowolony, ale jednak czegoś brakuje mi w środku :mrgreen: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary szerokości i długości muszą zostać, bo wiązało by się to ze zbyt dużymi kosztami ponieważ musiałbym też zakupić nową szafkę i pokrywę. A tego robić na pewno bym nie chciał, a więc zostaje mi tylko podnieść szyby w górę o 15-20 cm. Czyli wymiary planowanego zakupu to 100x40x55/60. ok 240L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razborka Klinowa 15szt

Neon Inesa 20szt

Mieczyk Koi 1+1 wiem że muszę zrobić Mieczykom Harem

Gurami Marmurkowe 1+1 jak wyżej

Labeo 1

2 Bocje Wspaniałe

Proszę o podpowiedź, zależy mi na ciekawych rybach. Pozdrawiam!:)

Przy dwóch parach Skalarów zostawiłbym jedną ławicę, Mieczyki i Labeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dołączam się do tematu. Mam akwarium 80x40x50 wysokość. Miałem akwarium 40 litrowe, a w nim 2 danio malabarskie i 3 żałobiczki.

 

W nowym akwarium chcę stworzyć ławicę żałobniczek. Do tego zostawię te dwa danio, ponieważ mi ich szkoda, ale nie będę ich rozwijał. Na dno 2-3 kiryśniki i oczywiście glonojady.

 

Teraz myślałem nad trochę ambitniejszymi rybami. Co byście sugerowali? Myślałem nad skalarami właśnie.

 

Sugerowano mi również stworzyć 2-3 ławice (już bez skalarów). Myśałem o płaskoboku, ale mam nurzańce i boję się, że mi je zjedzą. W grę wchodzą też bystrzyki Pereza.

 

Jeśli chodzi o filtr, to jest on wydajny (eheim 2324), więc woda będzie bardzo dobrej jakości.

 

Podsumowując, mam:

 

3 żałobicznki (będzie 10)

2 danio malabarskie (bez zmian)

1 zbrojnik niebieski

 

Chcę dodać:

2-3 kiryśniki

2 zbrojniki niebieskie

1-2 pary skalarów lub równie ambitne rybki LUB ławica, np. płaskoboków lub bystrzyków

 

Co o tym myślicie?

 

Może jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, mam:

 

3 żałobicznki (będzie 10)

2 danio malabarskie (bez zmian)

1 zbrojnik niebieski

 

Chcę dodać:

2-3 kiryśniki

2 zbrojniki niebieskie

1-2 pary skalarów lub równie ambitne rybki LUB ławica, np. płaskoboków lub bystrzyków

Danio trzymamy od 10 sztuk, więc dokup albo oddaj.

Na skalary za małe akwarium.

 

Przejrzyj sobie te tematy:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147

viewtopic.php?f=39&t=32927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...