Jump to content

72L H2O plus kilku gości:)

aro_h
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem akwarium.

Wyposażenie:

Akwarium 72 litry

Filtr wody Hailea (nie znam modelu)

Grzałka Tetra Tec 100W

Pompka Eheim 400

Obsada rybek:

3 mieczyki

2 gupiki

13 neonków

3 glonojady

1 otosek

Niechciane ślimaki;)

Obsady roślinnej niestety nie podam ponieważ nie znam nazw poszczególnych roślinek.

W planach:

Być może krewetki RC (ok 15 stuk).

Filtr zewnętrzny.

Zastanawiam się nad obsadą tego zbiornika, czy nie jest za duża… Zauważyłem również dziwne zachowanie gupika – gania wszystkie mieczyki w akwarium (dlatego dzisiaj testowo odizolowałem go, co widać nazdjęciu i próbuję skumać z panią gupikową;)

Jestem początkujący dlatego bardzo chętnie poznam Waszą opinię na temat mojego akwarium i jego mieszkańców.

szczupak: Chyba zły dział? Przenoszę do galerii.

Filtr wody Hailea (nie znam modelu)

.

Dam sobie rękę uciąć.. a może lepiej coś innego, że to to Hailea BT 400.

Obsada rybek:

3 mieczyki

2 gupiki

13 neonków

3 glonojady

1 otosek

.

Na mieczyki to trochę za małe akwarium masz moim zdaniem.

Gupiczki trzymamy w haremach. Na jednego samca powinny przypadać 2 samice minimum.

Neonki jak najbardziej dobrze dobrane.

Glonojady - mały zbiornik nawet na jednego a co dopiero na 3 sztuki.

Otoski są rybkami stadnymi. Minimum 6 sztuk.

Oddaj mieczyki i glonojady. Dokup gupiki i otoski. Poczytaj o kiryskach jeśli chcesz mieć coś fajnego na dno.

Kotnik filtr no i plaża z niebieskiego żwiru rewelacja Sory ale te rzeczy rzucają się na początku potem myślisz czy to akwarium ?Ach i to tło

Rewelacja mówisz? Hmm.. Jak kolega napisał jest początkujący, więc potknięcia typu kolorowy żwirek i tło w roślinki można wybaczyć.

Pouczy się, poczyta i może przestanie mu się podobać ścieżka z niebieskiego piasku. Mi samej do dzisiaj podobają się białe ścieżki na ciemnych podłożach i wiele osób mnie za to gnębi, ale... who cares?!

Wiesz ostre słowa można zachować ale po co zazwyczaj takie osoby biorą krytykę sobie do serca lub zaczynają oblewać forum ty taki i owaki potem kończy się banem.Ja rozumiem sam nie lepiej zaczynałem do puki nie poczytałem i tak wszystkiego nie wiem

Kotnik filtr no i plaża z niebieskiego żwiru rewelacja :D Sory ale te rzeczy rzucają się na początku potem myślisz czy to akwarium ?Ach i to tło :roll:

Wydaje mi sie, że dobór wystroju to rzecz gustu. Najważniejsze jest aby mieszkańcom żyło się dobrze. Przygodę z akwa zacząłem niewiele ponad miesiąc temu. Może kolejne będzie odzwierciedleniem prawdziwej przyrody ale na razie mam wizję ścieżki z niebieskich kamieni;P Kotnik wrzuciłem chwilę przed zrobieniem zdjęć ponieważ już nie mogłem patrzeć jak gupik gania mieczyki.

Akwarium kupiłem używane dlatego większa część wyposażenia jest jaka jest… W chwili obecnej koszty wszystkiego przerastają mój założony budżet na start więc korzystam z tego co mam, z czasem trochę się to zmieni:)

Gupiczki trzymamy w haremach. Na jednego samca powinny przypadać 2 samice minimum.

Oddaj mieczyki i glonojady. Dokup gupiki i otoski. Poczytaj o kiryskach jeśli chcesz mieć coś fajnego na dno.

Co tu dużo gadać, obsada jest taka jak polecają sprzedawcy.

Mieczyki chyba właśnie pójdą do innego właściciela a na ich miejsce trafią dodatkowo 3 gupiczki. Mam wrażenie, że glonojady mają co robić w moim akwarium dlatego dziwi mnie fakt, że nawet jeden to za dużo:)

Jak musiałbym zreadukować obsadę dla takiego akwarium jeżeli chciałbym dokupić krewetki RC? Przygotowuję roślinność do krewetek. Wczoraj na korzenie trafił mech jawajski i zrobiłem kryjówki z kokosa tak aby miały się gdzie chować.

P.S.

Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi w tak krótkim czasie:)

Kolorowy żwirek jest? Jest.

Fototapeta jest? Jest.

Termometr na przedniej szybie jest? Jest.

Kotnik z gupikiem jest? Jest.

Czyli tak zwana "słit focia" i na akwa.wiocha.pl

:mrgreen:

A teraz na poważnie: Nawet i nie głupie by było ustawienie kamieni, korzeni i ścieżka, ale dobór materiałów tragiczny, czemu? - patrz wyżej.

Kolorowy żwirek jest? Jest.

Fototapeta jest? Jest.

Termometr na przedniej szybie jest? Jest.

Kotnik z gupikiem jest? Jest.

Czyli tak zwana "słit focia" i na akwa.wiocha.pl

:mrgreen:

A teraz na poważnie: Nawet i nie głupie by było ustawienie kamieni, korzeni i ścieżka, ale dobór materiałów tragiczny, czemu? - patrz wyżej.

Forum o akwarium jest? Jest.

Nie jeden stary wyga na nim jest? Z pewnością jest.

Pamięć u niego słaba jest? U niektórych jest.

Brak szacunku do początkujących jest? Jak widać jest.

Taki "Leon zawodowiec" :kwiaty: a ja jednak odsyłam do pierwsze.akwarium.pl

A teraz poważnie: Z pewnością więcej forum zyska jeżeli podzielisz się koleżanko swoją wiedzą zamiast w taki sposób oceniać włożoną pracę w uruchomienie pierwszego akwarium.

Jeżeli można to chciałbym wrócić do tematu obsady rybek... :zamieszany:

sławek121,

Jeżeli chodzi o rybki to znam już temat. Chciałbym jednak jeszcze poznać Waszą opinię co do glonojadów i krewetek w moim akwarium. Zastanawia mnie fak, że na taki zbiornik max to jeden glonojad. Teraz pływają 3 i wydaje mi się, że mają co robić... Jeżeli chciałbym wpuścić jeszcze krewetki to powinienem usunąć całkiem glonojady?

Nawet ciekawy pomysł z tymi niebieskimi kamieniami,ale ja bym to zrobił tak żeby z przodu rozlewały się w 2 str.nie tylko na lewo ;) Tylko tło bym na czarne dał.

Co do glonojadów-wytłumaczę ci to,widziałeś kiedyś dorosłego glonojada?Czasem takie mają na wystawach w zoologicznych,jak nie to przejdź się do zoo posiadającego akwaria tam zazwyczaj mają dorosłe sztuki i wyobraź sobie teraz taką rybe w twoim akwa.I nie myśl w ten sposób że oddasz jak urosną,bo w twoim zbiorniku nie urosną do prawidłowych rozmiarów,skarłowacieją czego też nie traktuj na plus ze względu na zdrowie glonojadów.

3 lata temu miałem 60l i otoski świetnie wywiązywały się u mnie ze swoich zadań ;)

Dostałeś podpowiedź co do obsady i co należy z nią zrobić.Dla glonojadów to nie jest dobre akwarium.Prosisz o pomoc w doborze obsady,ale się targujesz :)

Mam jedno pytanie po co trzymasz gupika w kotniku to jest samiec...:)

Pisałem już o tym wcześniej. Gupik gania mi mieczyki, nie mogłem już na to patrzeć to wsadziłem go przed zrobieniem zdjęć do kotnika i siadłem szukać info na forum... Kotnik już jest wyjęty a gupik pływa z innymi rybami.

Dostałeś podpowiedź co do obsady i co należy z nią zrobić.Dla glonojadów to nie jest dobre akwarium.Prosisz o pomoc w doborze obsady,ale się targujesz :)

Nie mam zamiaru się licytować, może to tylko tak zabrzmiało :D Zapytam inaczej: Jak ma się obsada glonojadów,otosków i krewetek dla takiego zbiornika?

1 glonojad + krewerki?

6 otosków + krewetki

czy może same krewetki?

Gaweł,

Dzięki za informacje. Będę musiał zatem zrobić małą wymianę mieszkańców.

Jeżeli chodzi o glonojady to (tam mi się wydaje) nie są zbrojniki niebieskie ale nie znam też ich fachowych nazw. Poniżej umieszczam fotki jakie to są glonojady (sorry za jakość ale zdj robione telefonem).

post-10753-13685165699341_thumb.jpg

post-10753-13685165699684_thumb.jpg