Skocz do zawartości

Jakie rośliny?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkująca. Chociaż już wiem troszkę, bo czytam na okrągło o rybach i akwarystyce(przeczytałam już chyba2, czy 3 książki i pełno na necie-ale to nie to samo, co mieć styczność już z żywym stworzeniem). Za pewien niedługi czas będę miała akwarium 200l. Jak już wspomniałam jestem początkująca... Więc prosiłabym o wymienienie mi roślin, prostych w hodowli.

(sama znam Moczarki, Kabomby i Nurzańce... Znam też nazwę Żabienice... ale nic mi to w sumie nie mówi. Proszę o wymianę roślin łatwych w hodowli, zdjęcia, oraz opis i ew. linki. [wymienione wyżej też miło widziane-Nurzaniec, Kabomby, Moczarki, Żabienice])

Dziękuję z Góry;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurzańce to bajka przy każdym oświetleniu - śmialo moge polecic. Rosą w miare szybko i maja male wymagania. świetnie nadaja sie na tył akwarium oraz na rogi. Śrubowy warto wyeksponowac czyli posadzić przed zwyklym tak aby mozna bylo podziwiac jego urode :)

Poza tym anubiasy - wymagania: woda, naturalny rybi nawóz i troche światła. Rosna bardzo powoli ale za to sa twarde, wytrzymale i przepiekne. Przy standardowym oświetleniu pieknie rozrosla mi sie jedna gałazka nadwodki wąskolistnej - podzieliłam ja juz na kilka szczepak ktore kłada sie na lustrze wody tak ladnie rosna, czesc oddalam :) Poza tym moje wymarzone microzorium :) Czekam na szczepki od znajomego - piekna roslina, nie ma duzych wymagan, mozna ja przywiazac do korzenia w ktory sie wrosnie - cudo :D Mech jawajski rownież przytwierdzony do korzenia daje przepiekny efekt - wymagania swietlne male. Żabienice w zależnosci od gatunku roznie sie trzymaja. Polecane jest dobre oswietlenie. Do takiego duzego baniaka jak twoj polecam goraco kolejna rosline, ktorej piekny wzrost obserwuje u siebie - kryptokoryne aponogetonolistna. Wspaniala roslina na tyl i boki akwarium. Daje cien rybkom lubiacym mniejsze oswietlenie i bardzo ladnie sie prezentuje. Oto linki:

Nurzaniec

Anubiasy

Nadwódki

Microzorium

Mech jawajski

Zwartka aponogetonolistna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo... podobają mi się roślinki(obojętnie jaka wielkość, ale takie, które sz ybko zapełnią akwarium gęsto roślinami) Fajne są takie długolistne, jak Żabienice, i itp. Albo jak Kabomba...

Jakie polecacie mi-jako początkującemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...