Skocz do zawartości

Zielona woda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pytanie ze strony:

JETSEM ZMARTWIONA OTOZ Z DWA MIESIACE TEMU ZDECYDOWALAM SIE NA CHODOWLE RYBEK MIALAM TRZY RYBKI MAM JUZ 1! AKWARIUM PO WYMIANIE WODY JEST ZIELONE W PRZECIAGU DWOCH TYGODNI. MAM POMPKE DO AKWARIUM I FILTRY ZMIENIAM I CZYSZCZE I NIEWIEM JAKA PRZYCZYNA TWKWI W TYM PROBLEMIE?

PROSZE POMUZCIE

PS MIESZKAM W LONDYNIE I TUTAJ W SKLEPACH ZOLOGICZNYCH NIEMA GLONOJADA

Monika

A gdzie akwarium stoi i jakie ma oświetlenie. Najprawdopodobniejszą przyczyną zazielenienia wody są glony. Jeżeli zbiornik jest wystawiony na bezpośrednie działanie światła słonecznego to rozwój glonów będzie bardzo intensywny. Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie takiego światła (przynajmniej jego bezpośredniego działania). Poza tym nie wyobrażam sobie akwarium bez glonojadów. Jest Panie pewna, że w całym Londynie ich nie ma, bp coś nie chce mi się wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem pojawiania sie glonow moze byc rowniez nadmiar jedzenia. Trzeba rowniez pamietac, ze filtr czysci sie tylko wtedy, gdy potrzeba. Z tego co przeczytalam zrozumialam, ze robisz to czesto i byc moze zbyt dokladnie. Nalezy pamietac, ze czyszczenie filtra powinno byc zrobione w nastepujacy sposob: wybieramy troche wody z akwrium do pojemniczka, wyciagamy jedna z czesci wkladu filtra i delikatnie pluczemy w pojemniczku. Jesli filtr sklada sie z 3 typow wkladow, to kazdy wklad czyscimy raz na tydzien na przemian, tzn. pierwszy tydzien czyscimy gabke, w nastepnym tygodniu oplukujemy kulki ceramiczne i nastepnego tygodnia wate. Jesli czyszczenie jest za okladne to wyplukuje sie potrzebne bakterie. Tak jak wspomnial administrator jest wazne, aby swiatlo bezposrednie ni powodowalo rozrostu glonow i skoc okres swiatla do 7 godzin do czasu, az nie bedzie poprawy. Porponuje Ci sprawdzenie poziomu fosfatow i podmiany 30% wody co 4 dni dodajac produkt neutralizujacy chlor i jesli mozesz, to rowniez bakterie (oba produkty w ilosciach zalecanych przez producenta). Mozesz przez kilka dni nie podawac jedzenia rybce, nic jej sie nie stanie i jesli mozesz, to napisz czy masz rosliny naturalne, czy nie, sa one bowiem bardzo pomocne w stabilizowaniu ekosystemu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, mialem ten sam problem jakis czas temu. Probowalem wszystkiego i nic nie skutkowalo.

skusilem sie w koncu na srodki chemiczne i pomoglo, uzylem tego co na zdjeciu kilka tematow wczesniej [temat]. rade mam taka ze jak bedziesz dodawac czegos do wody to odlow na jakis czas rybki bo ja stracilem prawie cala populacje w kilka godzin.

Nastepnego dnia woda byla krystalicznie czysta a wczesniej cudowalem z filtrami i wymiana wody przez przynajmniej 3 miesiace.

Zyczew powodzenia i napisz co poskutkowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

co do zielonej wody to tak zwane kwitnienie wody związki chemiczne w wodzie są tak duże że pierwotniaki i glony mnożą się na potęge a co do jeszcze malawi to w akwa brak roślin i nie są regulowane azotany

jeżeli jest taka możliwość można trzymać rośliny które szybciorem rosną zmniejszenie się substancji pokarmowych glomów i pierwotniaków ograniczy ich wystempowanie lub złe światło to też może byś przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...