Jump to content

Karmienie ochotkiem

pawex
 Share

Recommended Posts

AsFeron , ja tam do końca nie wiem ale słyszałem, że jest ona za tłusta i tak nie dobrze jest podawać codziennie.

Jeśli czegoś nie sprawdzisz to po prostu tego nie komentuj.

U mnie sprawdzone na wielu rybach.

Codziennie podawana po płatkach na wieczór i nigdy nic się nie działo, żadnego przejedzenia.

Trzeba po prostu umieć nie przesadzić i tyle.

To jest tak jak byś karpia wpuścił do akwarium 50l i cieszył się, że żyje.

Dowiedz się więcej a później pisz. Fakt, że nic się z rybkami od zewnątrz nie dzieje nie oznacza, że od środka też tak jest.

Ochotka jest bardzo tłusta i dlatego nie powinno się ją karmić dzień, w dzień.

Więc kolego wyżej jakie masz doświadczenie w karmieniu ochotką, Co zaobserwowałeś u swoich ryb?

Ja od roku swoje ryby karmie raz dziennie ochotką przez praktycznie cały tydzień i ryby nie zdychają, nie są otłuszczone, nie mają zapalenia jelit czy innych historii.

Więc podaj mi kolego jakieś powody dla których miał bym zmienić żywienie?

Co ja zauważyłem:

- ciężko jest powiedzieć co ja zauważyłem ponieważ karmię rybki ochotką 2x w tygodniu i nic się z nimi nie dzieje. Co by się działo jeśli dawałbym im codziennie nie wiem.

Ale w końcu ktoś musiał to stwierdzić bo taką opinie widzę nie pierwszy raz, że ochotką powinno karmić się 2 razy w tygodniu.

Dużo też ponoć zależy od obsady.

To jest tak jak byś karpia wpuścił do akwarium 50l i cieszył się, że żyje.

Czyli co karmie ochotką i ryba żyje. To źle?

Dowiedz się więcej a później pisz. Fakt, że nic się z rybkami od zewnątrz nie dzieje nie oznacza, że od środka też tak jest.

Dowiedziałem się więcej niż Ty siedzą przed komputerem i udając, że coś wiem.

Karmiłem tak ryby i żadna nie ma problemu, żadna nie padła od nie pamiętnych czasów.

Co się z nią dzieje od środka?

Jakieś argumenty

Ochotka jest bardzo tłusta i dlatego nie powinno się ją karmić dzień, w dzień.

To jest kłótnia, w której Ty nie masz argumentów i jak małe dziecko upierasz się w czymś.

Argumenty jakieś masz?

Poczytałeś coś, trochę Ci się przyśniło i opowiadasz głupoty.

Zacznij myślę, odejdź od komputera i zajmij się rybami.

Jeśli będziesz miał jakieś większe doświadczenie niż bezmyślne stukanie w klawiaturę to pogadamy.

EDIT:

Co ja zauważyłem:

- ciężko jest powiedzieć co ja zauważyłem ponieważ karmię rybki ochotką 2x w tygodniu i nic się z nimi nie dzieje. Co by się działo jeśli dawałbym im codziennie nie wiem.

Ale w końcu ktoś musiał to stwierdzić bo taką opinie widzę nie pierwszy raz, że ochotką powinno karmić się 2 razy w tygodniu.

Więc po jaką cho.... komentujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia i jeszcze się przy tym upierasz?

Dużo też ponoć zależy od obsady.

Ponoć to Ty nie wiesz o czym gadasz.

To zacznij karmić 6 dni w tygodniu raz dziennie małymi porcjami ochotki tak jak ja to robię i obserwuj. Wtedy napisz co się z rybami dzieje. Bo na tą chwilę to nie masz podstaw żeby pisać że to jak karmie ryby ja czy AsFeron jest szkodliwe dla ryb.

Oczywiście zgodzę się, że gdy się przekarmia ochotką to jest źle, tak samo jak i suchym pokarmem. Wszystko z głową a ryby nie ucierpią.

Otóz larwe podaje sie ok 1 raz na tydzien. ilosc podawanej larwy jest wg litrazu w akwa przewaznie podaje sie cała kostke.

http://mojeakwarium.phorum.pl/viewtopic.php?t=301 <---- cytat z tąd

Ja proponuję dwa - trzy razy w tygodniu, częściej karmione mogą się otłuścić

Proponuje dawać co 2 dzień. na 1 bojownika koło 5-8 ochotek (zależy od wielkośći) Pamiętaj co za dużo to nie zdrowo, a na rynku tyle dobrych dla rybek pokarmów że aż szkoda być monotonnym

Ja karmię bojowniki tylko ochotką mrożoną raz dziennie, podaję porcję wielkości połowy małego paznokcia. Mój najstarszy bojownik ma już chyba z 5lat (!!!) i nie jest otłuszczony. ale robię im co jakiś czas post jednodniowy.

http://www.akwaswiat.net/ochotka-ile-ra ... 827-6.html <---- cytaty z tąd

Czyli co karmie ochotką i ryba żyje. To źle?

No 5 kg karp mieszka w akwarium 50l i żyje. To źle?

Dowiedziałem się więcej niż Ty siedzą przed komputerem i udając, że coś wiem.

Karmiłem tak ryby i żadna nie ma problemu, żadna nie padła od nie pamiętnych czasów.

Co się z nią dzieje od środka?

Jakieś argumenty

A skąd ty wiesz ile ja wiem na ten temat?

Też karmiłem i nadal karmię rybki ochotką i żadna nie ma problemu.

Chorobie sprzyja wysoki poziom zwiazków azotowych w wodzie, brak ruchu, przekarmianie. Przyczyną może być zapalenie pecherza na tle bakteryjnym, choroba nerek, otłuszczenie narządów wewnętrznych, zapracie.

Temat akurat był o problemie z welonem ponieważ pływa głową w dół. Jedną z przyczyn mogło byś otłuszczenie narządów wewnętrznych - tłuste ochotki

To jest kłótnia, w której Ty nie masz argumentów i jak małe dziecko upierasz się w czymś.

Argumenty jakieś masz?

Poczytałeś coś, trochę Ci się przyśniło i opowiadasz głupoty.

Zacznij myślę, odejdź od komputera i zajmij się rybami.

No a ty masz... oprócz gadania, że twoim rybką nic nie jest NIC nie masz. Podaj choć 1 argument, który świadczy o tym, że karmienie codziennie ochotką jest dobre.

Mój argument to np. otłuszczenie narządów wewnętrznych, co sprzyja rozwijaniu się chorób. Na co dzień może nie jest to zauważalne ale jak przyjdzie choroba otłuszczoną rybkę będzie ciężej wyleczyć (tak samo z człowiekiem - zobacz sobie ile żyją "duzi" ludzie, a ile przeciętni)

Poczytałem i sprawdziłem na własnych rybkach, że karmienie 2 razy w tygodniu jest dobre.

Jeśli będziesz miał jakieś większe doświadczenie niż bezmyślne stukanie w klawiaturę to pogadamy

To o czym chcesz teraz porozmawiać?

Więc po jaką cho.... komentujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia i jeszcze się przy tym upierasz?

A skąd ty wiesz, że twoje rybki nie są otłuszczone? Dziwne jak byś na 5 cm rybce widział wały tłuszczu.

Ponoć to Ty nie wiesz o czym gadasz.

I co znów mi próbujesz udowodnić, że ja jestem nienormalny i pisze tak bo mi się zaczęło podobać, chcę sobie nabić licznik???

To zacznij karmić 6 dni w tygodniu raz dziennie małymi porcjami ochotki tak jak ja to robię i obserwuj. Wtedy napisz co się z rybami dzieje. Bo na tą chwilę to nie masz podstaw żeby pisać że to jak karmie ryby ja czy AsFeron jest szkodliwe dla ryb.

Oczywiście zgodzę się, że gdy się przekarmia ochotką to jest źle, tak samo jak i suchym pokarmem. Wszystko z głową a ryby nie ucierpią.

Czyli tak:

- W poniedziałek pojadę do sklepu i dokupię ochotkę bo się kończy i zacznę karmić codziennie. Zobaczymy co się będzie dziać.

- Jakieś podstawy mam ponieważ tak jak wy karmiłem długi czas temu gdy akwarystyką się tak nie zajmowałem. Nawyki zmieniłem po przeczytaniu parunastu tematów na google.pl

Tutaj też się zgodzę. Co za dużo to niezdrowo.

Czyli z tego wszystkiego wynika, że część karmi codziennie, a druga część 2 razy w tygodniu i ryby żyją. Kto ma rację nie wiadomo w 100%

Jestem za tym aby autor sam stwierdził co będzie robił i zaprzestanie zbędnego pisania ponieważ jak to jest z opinią podzieloną ja będę pisał, że tak jest dobrze, a ktoś będzie pisał, że tak jest dobrze i powstanie OT czyli rzecz, która jest zbędna na forum. Nie chcę aby w tej chwili ktoś stwierdził, że nie mam swoich racji i próbuje się "wykręcić" lecz jak chcesz o tym popisać to zapraszam GG 11655192 lub na PW.

Pozdrawiam S'Sayan!

A skąd ty wiesz ile ja wiem na ten temat?

Bo napisałeś, że dajesz ochotkę 2 razy tygodniowo?

No a ty masz... oprócz gadania, że twoim rybką nic nie jest NIC nie masz.

Mówiłeś, że karmienie codzienne jest złe, więc powiedziałem, że u mnie to nie sprawa kłopotu więc to jest argument.

Po drugie ryby szybko rosną. No i trochę się pogubiłeś, bo ja mówię, że karmienie codzienne nie jest złe a nie, że jest super.

Mój argument to np. otłuszczenie narządów wewnętrznych, co sprzyja rozwijaniu się chorób.

Jeśli nie umiesz karmić ochotką to tak się stanie.

Na co dzień może nie jest to zauważalne ale jak przyjdzie choroba otłuszczoną rybkę będzie ciężej wyleczyć (tak samo z człowiekiem - zobacz sobie ile żyją "duzi" ludzie, a ile przeciętni)

Ryba to nie człowiek. Zresztą powtarzam, że jak się umie nią karmić to nic się nie dzieje.

A skąd ty wiesz, że twoje rybki nie są otłuszczone? Dziwne jak byś na 5 cm rybce widział wały tłuszczu.

Bo je obserwuje? Czego Ty nie rozumiesz?

I co znów mi próbujesz udowodnić, że ja jestem nienormalny i pisze tak bo mi się zaczęło podobać, chcę sobie nabić licznik???

Nie muszę tego udowadniać.

- W poniedziałek pojadę do sklepu i dokupię ochotkę bo się kończy i zacznę karmić codziennie. Zobaczymy co się będzie dziać.

Jeśli będziesz jej dawał za dużo to normalne, że ryby zaczną chorować i padać.

lecz jak chcesz o tym popisać to zapraszam GG 11655192 lub na PW.

Odp:

Jeśli będziesz miał jakieś większe doświadczenie niż bezmyślne stukanie w klawiaturę to pogadamy.

Czy Ciebie chłopie pogięło? Ile jeszcze masz zamiar napisać tego typu postów? Jeśli pójdzie tak dalej- to nie dużo, gwarantuje Ci to.

OSTRZEŻENIE

mod: Rudzielec178

To zapraszam pisz bo już większego doświadczenia nie potrzebuje.

Bo napisałeś, że dajesz ochotkę 2 razy tygodniowo?

I co to ma wspólnego z moim doświadczeniem? Przecież dobrze karmię.

Nie muszę tego udowadniać.

No a jednak przydało by się udowodnić :twisted:

Dobra kolego nie chce mi się dyskutować na forum bo niestety nie mam czasu. Jak coś więcej to GG.

Dla początkujących nie polecam karmienia codziennie ochotką bo jak to zawsze na początku jest możemy przekarmiać rybki co jest niewskazane. Karmienie codziennie lepiej zaczynać jak już się trochę posiedzi w tym dziale.

jeszcze jedno pyt te zamrożone lary ochotki to prosto do aqwa wrzucić?

Ja akurat wrzucam zamrożoną kostkę do takiego karmnika dla rybek gdzie się sama roztapia lecz bardziej wskazane kiedy nie masz karmnika jest rozpuszczenie w ciepłej wodzie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...