Skocz do zawartości

200 litrów Ameryka Południowa


bigkris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj odbył się restart mojego akwarium, na obecna chwilę posadzone kilka roślin, brak rewelacji zupełny, jednakże dziś wieczorem będę miał kolejne roślinki i korzeń wiec akwarium zacznie zarastać dodatkowo kokosy się już moczą. Aktualnie za tło "robi" worek na śmieci jednakże na dniach dojdzie ciemne tło malowane na brystolu (żółta ściana za akwarium). Na obecną chwilę pływają w akwarium 8 neonów inessa, 4 samice gupików, 2 kiryski spiżowe, 2 otoski oraz kilka sztuk krewetek amano.

Zdjęcie:

Dołączona grafika

 

jeszcze pytanie co do wylotu rurki z sumpa, jak najlepiej ja skierować? tak aby roślinom ona bardzo nie przeszkadzała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie co do wylotu rurki z sumpa, jak najlepiej ja skierować? tak aby roślinom ona bardzo nie przeszkadzała?

Co do wylotu to po porstu dokup dysze i zamontuj tak aby dysza wypuszczała strumień wody wzdłuż górnej części akwarium, po zatym rośliny też potrzebują delikatnego ruchu wody. ( nie wszystkie ale większość)

 

PS. Urzekła mnie zapalniczka i znak zakaz palenia na ścianie bocznej obok baniaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po wczorajszej walce:

 

rośliny posadzone, korzeń również w akwarium, teraz tylko czekać aż rośliny się przyjmą i zaczna rozrastać.

 

Dołączona grafika

 

Propozycję? Sugestie? Chętnie wysłucham :)

 

Teraz jeszcze pytanie jakie rybki dokupić do tego biotopu? na pewno neonki oraz kiryski dojdą, co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawia mnie temat skalarów i neonek, czy nie będą ze sobą w jakiś sposób sobie zawadzać. Otoski na obecna chwilę mam dwa jednakże jest to ryba stadna więc myślę o dokupieniu jeszcze około 3-4 sztuk.

 

Planuję taką obsadę w akwarium:

20 Neonek inessa

10 kirysków spiżowych

6 otosków

 

 

Dodatkowo na obecną chwilę mam też krewetki amano oraz gupiki(3samice)

co do krewetek wiem że to nie ten biotop ale póki co bardzo pomagają więc myślę że mogą zostać

 

coś dołożyć do obsady jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawia mnie temat skalarów i neonek, czy nie będą ze sobą w jakiś sposób sobie zawadzać

Nie będą :)

Mam parkę skalarów i kilka neonów w dużo mniejszym akwa i wszystko jest ok ;)

 

Pocieszyłeś mnie :) skalarów myśle ze okolo 4-5 wystarczy?

U mnie również skalary nie zaczepiają neonek, ale mam je jeszcze niewyrośnięte - zobaczymy jak podrosną, oraz czy będą tak obojętne np. podczas tarła.

 

Na Twój baniak dałbym max 2 pary - możesz kupić 5, ale po dobraniu się, jednego oddaj/sprzedaj.

 

Krewetki zostawiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...