Jump to content
Sign in to follow this  
bigkris

200 litrów Ameryka Południowa

Recommended Posts

Witam, wczoraj odbył się restart mojego akwarium, na obecna chwilę posadzone kilka roślin, brak rewelacji zupełny, jednakże dziś wieczorem będę miał kolejne roślinki i korzeń wiec akwarium zacznie zarastać dodatkowo kokosy się już moczą. Aktualnie za tło "robi" worek na śmieci jednakże na dniach dojdzie ciemne tło malowane na brystolu (żółta ściana za akwarium). Na obecną chwilę pływają w akwarium 8 neonów inessa, 4 samice gupików, 2 kiryski spiżowe, 2 otoski oraz kilka sztuk krewetek amano.

Zdjęcie:

Dołączona grafika

jeszcze pytanie co do wylotu rurki z sumpa, jak najlepiej ja skierować? tak aby roślinom ona bardzo nie przeszkadzała?

jeszcze pytanie co do wylotu rurki z sumpa, jak najlepiej ja skierować? tak aby roślinom ona bardzo nie przeszkadzała?

Co do wylotu to po porstu dokup dysze i zamontuj tak aby dysza wypuszczała strumień wody wzdłuż górnej części akwarium, po zatym rośliny też potrzebują delikatnego ruchu wody. ( nie wszystkie ale większość)

PS. Urzekła mnie zapalniczka i znak zakaz palenia na ścianie bocznej obok baniaka :D

o ile poradziłem sobie z problemem wylotu wody z sumpa o tyle kwestia aranżacji pozostaje otwarta. kupiłem wielki korzeń oraz troche cabomby i innych roślin oraz wielki czarny kamień. jutro zaczynam działania.

A więc po wczorajszej walce:

rośliny posadzone, korzeń również w akwarium, teraz tylko czekać aż rośliny się przyjmą i zaczna rozrastać.

Dołączona grafika

Propozycję? Sugestie? Chętnie wysłucham :)

Teraz jeszcze pytanie jakie rybki dokupić do tego biotopu? na pewno neonki oraz kiryski dojdą, co jeszcze?

Fajny badyl :-)

Dokupiłbym neonów do ilości 25 - 30 szt., oraz

Kirysków tego samego rodzaju i otosków.

Do tego może parka skalarów, albo jakieś pielęgniczki.

Powodzenia.

właśnie zastanawia mnie temat skalarów i neonek, czy nie będą ze sobą w jakiś sposób sobie zawadzać. Otoski na obecna chwilę mam dwa jednakże jest to ryba stadna więc myślę o dokupieniu jeszcze około 3-4 sztuk.

Planuję taką obsadę w akwarium:

20 Neonek inessa

10 kirysków spiżowych

6 otosków

Dodatkowo na obecną chwilę mam też krewetki amano oraz gupiki(3samice)

co do krewetek wiem że to nie ten biotop ale póki co bardzo pomagają więc myślę że mogą zostać

coś dołożyć do obsady jeszcze?

właśnie zastanawia mnie temat skalarów i neonek, czy nie będą ze sobą w jakiś sposób sobie zawadzać

Nie będą :)

Mam parkę skalarów i kilka neonów w dużo mniejszym akwa i wszystko jest ok ;)

właśnie zastanawia mnie temat skalarów i neonek, czy nie będą ze sobą w jakiś sposób sobie zawadzać

Pocieszyłeś mnie :) skalarów myśle ze okolo 4-5 wystarczy?

Pocieszyłeś mnie :) skalarów myśle ze okolo 4-5 wystarczy?

U mnie również skalary nie zaczepiają neonek, ale mam je jeszcze niewyrośnięte - zobaczymy jak podrosną, oraz czy będą tak obojętne np. podczas tarła.

Na Twój baniak dałbym max 2 pary - możesz kupić 5, ale po dobraniu się, jednego oddaj/sprzedaj.

Krewetki zostawiłbym.

W sumie to mogę mieć ciężko dokupić dwie pary, więc kupie 3 skalary raczej.

Witam,

ja proponuje do tych neonów (min. 20x)

- rodostomus (10-15x)

- fantom czerwony (10x)

- max 2 pary skalarów, chodź cieżko dobrać jak są małe wiec myślę, że 3 wystarczą

- coś na dno loricaria parva 2x ( bardzo ładny zbrojnik)

Witam,

ja proponuje do tych neonów (min. 20x)

- rodostomus (10-15x)

- fantom czerwony (10x)

Sporo by wtedy było ryb. 45 ryb w jednej partii wody i do tego podzielone na 3 stada? Według mnie odpada.

Ciężko u mnie może być z dostępnością tych ryb. Z tego stadka które podałeś tylko skalary.

szczupak:Używaj polskich znaków. W pierwszym poście widzę, że możesz a teraz wygląda to na lenistwo...

Trochę przesadziłem z rybami chyba,

27 neonek

20 rozbór klinowych

4 skalary

ale teraz mam gorszy problem w postaci wypadających roślinek. codziennie rano kilka roślinek pływa, jak zaradzić temu zjawisku?

Nic nie zrobisz ... Czasem tak jest . Coś wypłynie i tyle :P . Ja nowe roślinki łączę żyłką lub recepturką z kamieniem . Czasem nawet z obciążeniem wypłynie . Pozdrawiam