Jump to content

Bimbrownia w 112 a EC


szosti
 Share

Recommended Posts

Witam. Pytanie jak w temacie. Nie będę opisywać szczegółowo mojego zbiornika. Mam 112L CO2 z bimbrowni (póki co nie dobrałem jeszcze optymalnego dla mnie przepisu na zacier). Mam problem taki, że kostkę lipową mam w prawym rogu na przodzie akwarium. Bąbelki CO2 nie rozchodzą się po całym zbiorniku, lecz "idą do góry". Planuję zmienić dyfuzor, nie wiem jaki to będzie miało efekt. Gaz nie bardzo chyba się rozpuszcza w wodzie, chociaż PH i KH się obniżyło. Deszczownicą nie bardzo mogę ustawić "zawijanie" mgiełki. Pytanie zasadnicze: czy zamiast bimbrowni można zastosować EC czy traktować to jako uzupełnienie do bimbrowni? Zakup małego filterka kierującego strumień CO2 nie bardzo mi się podoba, ponieważ nie chcę zbędnego osprzętu w zbiorniku.

Link to comment
Share on other sites

szkoda wydać ponad 300 zł... zona by mnie powiesiła nie powiem za co... :) jak wymienię za jakiś czas akwa na większe, wtedy pomyślę nad butla.

:)W takim razie to zrozumiałe obawy.

Co do przepisu na zacier jest zawsze taki sam(proporcje)1410.W zależności jakich butelek używasz musisz to skorygować.Wielkość akwarium nie wpływa na przepis.

Link to comment
Share on other sites

1410 to jest przepis ogólny. Zwiększając ilość drożdży bądź cukru, wpływasz na czas "żywotności" zacieru oraz na intensywność pracy bimbrowni. Niektórzy dają pół kilo cukru, a nawet 75 dkg drożdży. kwestia eksperymentacji :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...