Skocz do zawartości

Prośba w doborze ryb w akwarium 250l


artur74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jestem początkującym akwarystą . Mam następujący problem.Posiadam zbiornik 250 l. Podobają mi się następujące ryby:pielęgnica miodowa, pielęgnica sajica i akara z Maroni.I parę ryb kąsaczowatych bo podobno można je dołączyć do hodowli z spokojnymi pielęgnicami.Jakie mógł bym z nich mieć i w jakiej ilości ? Proszę o jakieś zestawienia.

 

 

Pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się następujące ryby:pielęgnica miodowa, pielęgnica sajica i akara z Maroni.I parę ryb kąsaczowatych bo podobno można je dołączyć do hodowli z spokojnymi pielęgnicami.Jakie mógł bym z nich mieć i w jakiej ilości ? Proszę o jakieś zestawienia.

Pielęgnicowatych lepiej nie łączyć z kosączkowatymi.

Znajomy łączył i źle mu to się skończyło.

Musisz wybrać pielęgnice lub kosączkowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Jak to zrobić ?

Tak jak to napisałem podoba mi się:

- pielęgnica sajica

-akara z Maroni

-pielęgnica miodowa

-żółtaczek indyjski

Chciał bym i miał bym prośbę żeby dobrać do mojego akwarium. Bo nakupować ryb to nie sztuka ale żeby to wszystko grała. U nas w sklepach akwarystycznych nie ma dobrych fachowców. Uważam że na tym forum są najlepsi .

zbiornik mam 250l

100x50x50

ogrzewanie 300W

filtry wewnętrzny mechaniczny AQUASZUT 750l/h

filtr zewnętrzny biologiczny 1200l/h 4 komory

1xanubias barteri

3xCryptocoryne aponogetifolia

1xMicrosorium pteropus

 

To wszystko zbiornik odpaliłem 5 tygodni temu. teraz prosił bym as serdecznie o dobór ryb i chciał bym żeby były to pielęgnice.

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

ta jedna ryba testuje wodę czy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice są rybami, które żyją w parach.

- pielęgnica sajica

-akara z Maroni

-pielęgnica miodowa

-żółtaczek indyjski

Mogę się mylić i nie chcący wypisać głupotę.

- pielęgnica miodowa 1+1

- akara z Maroni 1+1

- żółtaczek 1+1

Myślę, że będzie ok. Lecz mogę się mylić. Jeśli tak to proszę o kogoś kto mnie poprawi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czytam że pielęgnica sajica odpada i żółtaczek indyjski też. Facet w zoologicznym powiedział, że potrzebuje słonej wody w zbiorniku żeby dobrze żyć . Jestem cały już z kołowany może mógł bym poprosić o parę gotowych zestawów ryb tak żeby pasowały temperamentem do siebie.

Był bym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nigdy nie słyszałem, by Sajica potrzebowała słonawej wody. Ja Ci poradzę tak. Masz tu - http://www.superakwarium.pl/index.php?page=szukaj&szukaj=Piel%EAgnica różne pielęgnice. Wybierz te, których wielkość dochodzi do 15 cm. Możesz hodować po jednej parze z trzech rodzajów pielęgnic, np.

-Pielęgnica Miodowa

-Pielęgnica Meeka

-Pielęgnica Sajica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100cm zbiorniku z doświadczenia wiem, że trzymanie więcej jak 2 par ryb to bezsens bo nie są w stanie pokazać swoich wsszystkich zachowań.

 

Proponuje trzymanie biotopu, a przy tym posiadanie pełnej gamy barw i zachowań w zbiorniku

 

Ameryka Centralna!!

 

1+1 Archocentrus multispinosus

1+1/2 Cryptoheros sajica

 

2+4 Xiphophorus hellerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...