Jump to content

[400l-Towarzyskie] - Basteq

Basteq
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich! Oto drugie po Malawi moje akwarium

post-10354-13685165686242_thumb.jpg

Stara wersja

post-10354-13685167788715_thumb.jpg

Aktualizacja 05.02.2012

400 litrów - 150x57x47 firmy Jinlong z czarną szafką

Wyposażenie;

- Oświetlenie 2x40W + 1x Aqua Glo 40W - 9h dziennie: 15-24

- Filtracja: Filtr zbudowany za tłem strukturalnym. Jako media filtracyjne używane są bioballe, gąbki i wata. W środku są dwie pompy Hydor Pico Evolution (1120l/h każda)

- Ogrzewanie: Eheim 200W, Temperatura 24 stopnie

- Podłoże: żwirek

- Dekoracja: Korzenie

Obsada:

Ryby:

Skalar 1+1

Gurami 1+2

Bocja wspaniała 5

Bocja pręgowana 5

Neonki czerwone 22

Brzanka wysmukła 10

Błyszczyk brylantowy 7

Zbrojnik niebieski 6

Otoski 14

Ampularia 1

Rośliny:

Anubias

Cryptocoryne undulata

Echinodorus amazonicus

Egeria densa

Bacopa caroliniana

Vesicularia dubyana

Fissidens fontanus

Parametry wody:

NO3 25 mg/l

NO2 0 mg/l

GH 7 stopni d

KH 4 stopni d

PH 6,8

Cl2 0 mg/l

Założone 29.09.2011

Nawożenie: Classic i Carbo firmy Aqua Art

Karmienie ryb: Spirulina, Vitality & Color, Ovo Vit, Pleco Tabin firmy Tropical, żywe pokarmy

2-3x dziennie

Dzięki za komentarze i zainteresowanie

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi się podoba, nawet z tymi welonkami, ale przyznam, że pierwszy raz się spotykam z kimś, kto hoduje welonki w dobrych warunkach, zazwyczaj trzymają w kuli lub z rybkami ciepłolubnymi.

Tak jak to moi poprzednicy doradzali, dokup więcej roślinek.

Mi się podoba, nawet z tymi welonkami, ale przyznam, że pierwszy raz się spotykam z kimś, kto hoduje welonki w dobrych warunkach, zazwyczaj trzymają w kuli lub z rybkami ciepłolubnymi.

Tak jak to moi poprzednicy doradzali, dokup więcej roślinek.

Ja też na początku byłem sceptyczny co do welonek ale nabyłem je przez przypadek i zdecydowanie je polubiłem.

Roślinek jest sporo tylko na razie małe. Nie chcę też za bardzo zagęszczać akwarium, żeby ryby mogły swobodnie pływać. Poza tym welonki lubia przekopywać podłoże i zdarza im się wykopać roślinkę przy okazji.

Dla mnie tak trochę pusto jakoś, ale za to.. welonki na plus. Strasznie je lubię, mam do nich sentyment a szczególnie do calico.

Ewentulanie przyczepiłabym się do tych Bocji. Nie lepiej np. sama Striata albo wspaniała? Ino więcej?

Dla mnie tak trochę pusto jakoś, ale za to.. welonki na plus. Strasznie je lubię, mam do nich sentyment a szczególnie do calico.

Ewentulanie przyczepiłabym się do tych Bocji. Nie lepiej np. sama Striata albo wspaniała? Ino więcej?

W sumie jest 11 różnych roślin (nie wszystkie byłem w stanie opisać) Z czasem podrosną, natomiast jak się przyjrzysz dnu to nie ma tam wiele miejsca na sadzenie. Po środku jest wysoka Bacopa caroliniana ale kiepsko ją widać na zdjęciu i ''ta czerwona'' ;) Ryby muszą mieć też przestrzeń do pływania tym bardziej, że welonki wiosłują w bez przerwy ;)

Co do bocji to są ona ''w spadku'' po wcześniejszych akwariach. Może je wymienie na jeden gatunek.

Jak już chcesz welonki to oddaj bocje,skalary,tęczanki i gurami to ryby ciepło lubne ;)

Zamiast nich to może 50 Kardynałków chińskich? Lubią chłodną wode i ciekawe by wyglądały :)

Pzdr :D

Temperatura ustalona jest na poziomie 24 stopni. Jest to w górnej granicy tolerancji welonek i dolnej ''ciepolubnych''

A jak dla mnie wielki plus za welony. Wolę gotowane welonki niż kiszone welonki (np. w kuli lub 60l) I być może sama niedługo postawię welonkarium.

Dorzuciłabym trochę zieleniny - żabienic, anubiasów... i jeszcze kilka patyków. Ale akwa ogólnie na plus ;)

A jak dla mnie wielki plus za welony. Wolę gotowane welonki niż kiszone welonki (np. w kuli lub 60l) I być może sama niedługo postawię welonkarium.

Dorzuciłabym trochę zieleniny - żabienic, anubiasów... i jeszcze kilka patyków. Ale akwa ogólnie na plus ;)

W Polsce czekają na mnie jeszcze dwa wielkie korzenie, więc może coś dołoże jak wrócę do domu.

• 4 weeks later...

Akwarium przyjemne dla oka i na serio pierwszy raz widzę,żeby ktoś poświęcił tak duże akwarium dla welonów.Gratuluję :)

Dziękuje! :)

W planach mam jeszcze czwarte akwarium między 400 a 500l bez ogrzewania, gdzie byłyby welonki i duża ławica kardynałków (w tym odmiana złota).

Mam tylko nadzieje, że welonki ich nie zjedzą. Może kupię kilka sztuk na próbę.

A mam jeszcze pytanie, ta "paprotkowata" roślinka na dwóch ostatnich zdjęciach to bolbitis ?

Szczerze mówiąc to nie wiem. Kupiłem ją w sklepie akwarystycznym jako aquafern za 5zł.

Zacząłem o niej czytać w necie i okazało się, że podobno nie jest to roślina do akwariów.

Niektórzy pisali, że powinna być posadzona w doniczce w wilgotnym miejscu.

Ale wyciągnąlem ją na chwilę z wody i zaraz zaczęła mocno schnąć, więc wróciła do akwa.

Na razie siedzi już w wodzie 4 tygodnie i ma się ok.

• 1 month later...