Skocz do zawartości

Ślimaki-Pomoc.


Bobix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zauważyłem w swoim akwarium cztery małe (średnice ich skorup około 2mm.), różowe ślimaki, z przezroczystymi muszlami. Wiecie co to może być, jak sie wzięło, i jak sie tego pozbyć?

Informacje o zbiorniku:

63l, temperatura 24*

Akwarium mam już 2 miesiące, dojrzewało około 3 tygodni.

Obsada i rośliny tak jak w opisie moim.

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie opłukałeś roślinki. Tu jest powód twojego problemu. Wyjmuj je ręcznie. Ja miałem 5 ślimaków wszystkie wyjąłem, a teraz robie hodowle w wiadrze na pokarm dla rybek. Jeszcze nie wiem czy rybki będą je jadły. ale warto spróbować, będą miały świeży pokarm zabijany na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwa 60 L i miałem ślimaka na ślimaku kopiłem 5 helenek i po 2 miesiącach nie było żadnego oprócz helenek

radze kupić helenki to bardzo pożyteczne ślimaki

A on być może nie ma żadnego ślimaka... może sobie poradzi, więc kupowanie helenek... to troszkę nie przemyślany pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''A on być może nie ma żadnego ślimaka... może sobie poradzi, więc kupowanie helenek... to troszkę nie przemyślany pomysł''

 

po pierwsze jak by nie miał ślimaków to by nie pisał

mówi ze zaczyna sobie nie radzić bo zauważył małe

a lepiej kupić np 2 helenki i mieć w przyszłości spokój ze ślimakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) A jeśli bym nie dawał w końcu z nimi rady, to co myślicie o zakupie ślimaka helenki? Czy taki ślimak jest pomocny?

po pierwsze jak by nie miał ślimaków to by nie pisał

mówi ze zaczyna sobie nie radzić bo zauważył małe

Cóż... Przemo94, jeżeli numer przy Twoim nicku oznacza rok urodzenia, nie powinieneś chyba w takim wieku mieć problemów ze zrozumieniem tekstu czytanego. Chociaż jeżeli się przyglądam Twej wiadomości, to nie widzę, żebyś zwracał uwagę na poprawne wypowiadanie się; brak wielkiej litery na początku zdania, brak znaków interpunkcyjnych. Wiesz w ogóle co to są znaki interpunkcyjne? Za pewne żyjesz w innym świecie i dlatego nie zrozumiałeś, kiedy kolega napisał kilka zdań, używając poprawnej polszczyzny.

 

Wracając do Helenek; te ślimaki muszą się czymś żywić, a więc jeżeli zjadłyby te kilka marnych ślimaczków, które prawdopodobnie właściciel akwarium usunął (lub usunie), a zbyt wiele na pewno mu nie zostanie, dlatego trzeba będzie dokarmiać helenki. Teraz logicznie myśląc; skoro zjedzą inne ślimaki, to przecież nie powinny jeść samych glonów (o ile w ogóle je zjedzą), także teraz powstanie problem; czym je karmić? Znaleźć pojemnik i mnóstwo ślimaków, żeby dokarmiać helenki? Dlatego trzeba zawsze przemyśleć swoje postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...