Skocz do zawartości

Czy brzanki różowe składają ikre?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku najpierw poszukaj czy nie ma już na to opdowiedzi , a później pytaj :

 

"Gatunek rozrzucający ikrę nad podłożem lub między roślinami. Składają ikrę w ilości kilkuset jaj. Tarlaki należy oddzielić od ikry w celu zabezpieczenia przed zjedzeniem. Wylęg trwa około 30 godzin. Młody narybek należy karmić drobnym pokarmem ( wymoczkami, wrotkiem). Małe brzanki nie są nie posiadają tak intensywnego ubarwienia jak dorosłe osobniki. Dopiero po uzyskaniu dojrzałości nabierają pięknych barw."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podejrzewam ze moja brzanka różowa jest w ciąży, kupiłam ja tydz temu w sklepie akwarystycznym (tydz temu założyłam akwarium) najpierw podejrzewałam ze za dużo daje im jeść ale jej brzuszek znacznie odróżnia się od pozostałych, stąd też moje podejrzenie... przeczytałam ze brzanki lubią składać ikrę na mchu, więc już go zakupiłam, ale pozostaje pytanie czy muszę oddzielić ikrę od pozostałych rybek, chroniąc ją przed pożarciem czy ona sama będzie jej bronić??? niestety o tym nie znalazłam inf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam ze taką siatkę ochronna dostane w sklepie akwarystycznym?? i udzielą mi tam fachowej porady jak ją umieścić?? szkoda żeby zjadły jajeczka:( jeśli dobrze się orientuje to rybki składają ikrę rano??- pytam żeby nie przegapić tego momentu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki które pilnują ikry to pielegnice... barwniaki,ramirezy,kakadu itd itd.... a brzanki nie zaliczają sie do ryb pielegnicowatych ... one złoza i zjedza ikre ;);)

Albo ja się nie znam albo coś pokręciłeś :roll:

Pielęgnice to rodzina ryb z Ameryki pd. do których zaliczają się takie gatunki jak Skalar,Paletka czy Pielęgnica pawiooka.

Jak dotąd to jakoś nie słyszałem żeby pyszczaki z Afryki czy Górami lub Baojowniki z Azji były zaliczane do pielęgnic a też opiekują się potomstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...