Jump to content

Czy brzanki różowe składają ikre?


Recommended Posts

Człowieku najpierw poszukaj czy nie ma już na to opdowiedzi , a później pytaj :

 

"Gatunek rozrzucający ikrę nad podłożem lub między roślinami. Składają ikrę w ilości kilkuset jaj. Tarlaki należy oddzielić od ikry w celu zabezpieczenia przed zjedzeniem. Wylęg trwa około 30 godzin. Młody narybek należy karmić drobnym pokarmem ( wymoczkami, wrotkiem). Małe brzanki nie są nie posiadają tak intensywnego ubarwienia jak dorosłe osobniki. Dopiero po uzyskaniu dojrzałości nabierają pięknych barw."

Link to comment
Share on other sites

witam, podejrzewam ze moja brzanka różowa jest w ciąży, kupiłam ja tydz temu w sklepie akwarystycznym (tydz temu założyłam akwarium) najpierw podejrzewałam ze za dużo daje im jeść ale jej brzuszek znacznie odróżnia się od pozostałych, stąd też moje podejrzenie... przeczytałam ze brzanki lubią składać ikrę na mchu, więc już go zakupiłam, ale pozostaje pytanie czy muszę oddzielić ikrę od pozostałych rybek, chroniąc ją przed pożarciem czy ona sama będzie jej bronić??? niestety o tym nie znalazłam inf...

Link to comment
Share on other sites

zakładam ze taką siatkę ochronna dostane w sklepie akwarystycznym?? i udzielą mi tam fachowej porady jak ją umieścić?? szkoda żeby zjadły jajeczka:( jeśli dobrze się orientuje to rybki składają ikrę rano??- pytam żeby nie przegapić tego momentu :lol:

Link to comment
Share on other sites

rybki które pilnują ikry to pielegnice... barwniaki,ramirezy,kakadu itd itd.... a brzanki nie zaliczają sie do ryb pielegnicowatych ... one złoza i zjedza ikre ;);)

Albo ja się nie znam albo coś pokręciłeś :roll:

Pielęgnice to rodzina ryb z Ameryki pd. do których zaliczają się takie gatunki jak Skalar,Paletka czy Pielęgnica pawiooka.

Jak dotąd to jakoś nie słyszałem żeby pyszczaki z Afryki czy Górami lub Baojowniki z Azji były zaliczane do pielęgnic a też opiekują się potomstwem.

Link to comment
Share on other sites

Chciałem sprostować tylko jedną rzecz w twojej wypowiedzi którą uważałem za błędną a nie jak to określiłeś 'DOPIERDALAĆ SIĘ",ale dobra niech ci będzie,pielęgnice to wszystkie ryby które składają ikre i opiekują się potomstwem OK? :D

Link to comment
Share on other sites

nie przeklinajcie, ok? nie wiem czy akurat teraz ale bywają to młodziaki...

wracając do tematu to miałem na myśli, żeby zatopić kotnik, nakłaść mchu i jak się wytrą to mech z ikrą delikatnie włożyć do kotnika i zamontować jak trzeba ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...