Skocz do zawartości

Czy moge dodawac sól?


mitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, czy mogę dodawać sól nie jodowana lub jakąs akwarystyczna (jaka najlepiej?) by wyklarować wodę, bo od tygodnia okropnie zrobiła sie zielonawa, a na filtr tymczasem lepszy funduszu brak. Akwarium 50litrów a w skład wchodzą ryby takie jak: kiryski,gupiki,neony i harem prętników?? Czy nie zaszkodzi to rybkom?

 

Z góry dzieki za odp;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Solić możesz, moim zdaniem solone ryby są smaczniejsze.

Zakwit wody, o ile oczywiście masz zakwit wody a nie zielone szyby, można zlikwidować na różne sposoby z czego są dwie szkoły, jedna mówi zostawić i czekać, wyżrą glony wszystko co się da i same zdechną, inni zalecają podmieniać częściowo wodę częściej niż zazwyczaj i zaciemniać baniak. Obie metody są skuteczne a wybór należy do Ciebie o ile oczywiście masz zakwit wody :D a nie zielone szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydały by się testy wody, opłucz gąbki z filtra, na dobrą sprawę nic nam nie podałeś poza wielkością akwarium.

Podaj wszystko co wiesz o swoim akwarium i może się coś mądrego wymyśli. Soli bym nie podała tak sobie, poza tym że zatwardzisz wodę to efekt może być nędzny.

Zbiornik zaciemniamy całkowicie tak żeby przez szyby nie dochodziło światło z pokoju i wyłączamy światło w zbiorniku, w ten sposób zabijamy proces fotosyntezy który po kilku dniach doprowadzić powinien do agonii glonów. Tyle że niejednokrotnie pojawienie się światła generuje pojawienia się zakwitu. Bo trzeba leczyć przyczyny a nie niwelować skutki. Bez testów wody trudno cokolwiek orzec. Bynajmniej ja nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wody nie podam, gdyż nie robiłem żadnych testów. Pojawił się problem gdy nie miałem odstanej wody i dolałem przy podmianie antychloru, tak sie mi wydaje ze od wtedy woda diametralnie sie zmieniła, w baniaku mam z 5 roślinek i z 3 tygodnie temu wyjołem wapienie by nie zatwardzać wody. Biały piasek i kamienie na dnie, filtr czyszcze co tydzień.

Czy jesli dodam sól akwarystyczna to nie zaszkodzi rybom?? Jakimis sposobami musze to zwalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...