Skocz do zawartości

nitki


diablosm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu walczę z nitkami z mizernym skutkiem więc zwracam się do was o pomoc.

Dane akwarium: 200l

światło 138 w

co2 z butli

podłoże amazonia new

obsada brak

Akwarium ma z 4 tygodnie na początku nawoziłem tylko potasem i zacząłem oświetlać od 4h co tydzień zwiększałem o 1h

parametry wody : pH- 6,5 kh- 3 NO2- 0,05 NO3- 10 Fe- 0,05 PO4- 0,2.

Wyczytałem gdzieś żeby zwiększyć NO3 do 20 i podawać Co2, reszty nie stosować, jest to dobre rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy które robię to już podałem. Czyli sądzisz że akwa jest jeszcze niedojrzałe, niepokoi mnie jeszcze poziom NO2 0,05, nie mogę go zbić nawet po dużej podmianie wody poziom był bez zmiany. Może po prostu test jest niedokładny, albo jeszcze nie rozwinęła się w odpowiednim stopniu fauna bakteryjna. Oczywiście start baniaka został przeprowadzony według zaleceń producenta i innych doświadczonych ludzi czyli były robione częste podmiany wody.

 

@szosti żelazo jest w podłożu pod dostatkiem nawoziłem nawet nim a jego poziom w słupie wody pozostawał bez zmian jest to może spowodowane tym że amazonia jest podłożem jono-wymienialnym i porostu pochłania nadmiar ze słupa wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego żelaza... no to także trafiłem na pewnej stronie, że nadmiar żelaza powoduje właśnie rozwój glonów nitkowatych. Nie wiem na ile to prawda, do tego w nadmiarze żelaza rośliny; zniekształcone mniejsze liście, liście czerwienieją lub żółkną, brązowe plamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...