Skocz do zawartości

Gupik & Razbora


l.lukasik26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam do Was dwa pytania dotyczące mojego gupika oraz razbory:

Co do Gupika? Jej pierwszy poród był 22 września. Na filmie pokazany jest jej teraźniejszy brzuch. Za ile mniej więcej wydobyje na świat kolejne potomstwo? http://www.youtube.com/watch?v=Q3hd4_t2EY0

 

Oraz co do Razbory: Od ostatnich dni zachowuje się bardzo dziwnie. A jej brzuszek z dnia na dzień wydaje się być większy. Wiem, że jest ona jajorodna, ale mam jakieś podejrzenia ciąży. Oto filmik: http://www.youtube.com/watch?v=wLMIXIRw4-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest ona jajorodna, ale mam jakieś podejrzenia ciąży.

Równie dobrze ja mogę mieć podejrzenia że ty zniesiesz jajko. :P

 

Co do gupika, było to klepane miliardy razy. To jest taka kwestia, o której nie powinieneś mówić głośno. W tym dziale masz podklejony temat o rozmnażaniu żyworódek. Masz tam wszystko co potrzebne do szczęścia + masa tematów zadających to samo pytanie w tym dziale.

 

Co do razbory, nie jest na pewno przejedzona? Jak długo utrzymuje się ten stan? Dziwne zachowanie i powiększony brzuch to prędzej objaw chorobowy niż "cionży".

 

PS: Poprawiłem Ci linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawy linków ;) Co do razbory ti zakupiłem ją w sklepie zoologicznym troszkę powiększoną. I teraz jestem w kropce ;P Ale co do mojego gupika nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Patrząc teraz na nią widzę, że zachowuje się bardzo dziwnie. Tak jakby miała zaraz urodzić tzn... Pływa osamotniona pod taflą wody lub przy dnie ukrywając się? Przenieść ją na noc do kotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie. Mam do Was jeszcze takie pytanie. Posiadam dwa akwaria. Jedno ogólne 25l oraz drugie 15l gdzie mam narybek (niestety tylko jedną rybkę) oraz grzałkę 10W niestety bez termostatu, więc musze kontrolować temperaturę w dzień, niestety na noc ją wyłączam. Wpadłem na pomysł aby w akwarium 15l dać kotnik i tam wrzucić mój jedyny narybek a "luźno" gupika, który niedlugo będzie rodzić, aby nie stracić kolejnego narybku. Na powierzchnię wody wrzucić troszkę roślinek, żeby wrazie niekontrolowanego przeze mnie porodu mogły się schować w roślinach. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kotniku, jaki zamierzasz im stworzyć w tym zbiorniku, to powinno być jak najwięcej roślin, najlepiej drobnolistnych; moczarki, rogatki, może być też jakaś ludwigia itp. Dodatkowo taki młody narybek, będzie się żywił glonami z tych roślin, więc to dodatkowy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...