Jump to content

[25l] Ogólne aktualizacja str. 4

Sherman
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam na imię Tomasz , a to moje pierwsze akwarium z rybkami nie licząc tego z dzieciństwa.Akwarium co prawda jest małe , ale zostało mi one po krabach i szkoda żeby było puste.Po za tym na początek myślę iż jest dobre , aby poznać trochę tajników i zachęcić się do większej zabawy.

Dane:

Najprostszy filtr z napowietrzaniem.

Oświetlenie zwykłą żarówką 25 W

Planowane ryby :

Harem ? Gupików lub 4 samce , 4-6 Kirysków oraz jakieś 4 sztuki krewetek.

Drugi wariant to Bojownik + krewetki (Choć zdecydowanie bardziej podoba mi się drugi wariant)

Obecnie dwie Rośliny.

Tło strukturalne zewnętrzne robione własnoręcznie z styropianu

Grzałka najprostsza bez termostatu

Temp wody 24 C - 26 C

Plany:

- Większa ilość roślin , a szczególnie podłoże i małe rośliny

- Zmiana filtru na porządniejszy wraz innymi odmianami filtracji

- Zakup Rybek oraz krewetek

- Ewentualnie jeśli znajdę odpowiedni korzeń to zmiana go na mniej masywny , ale za to efektowniejszy.

- Zakupienie odmulacza

- Ewentualne zakupienie grzałki z termostatem

- Małe przemeblowanie lub lepsze utwierdzenie niektórych kamieni

Póki co to tyle.Akwarium zalane w Czwartek zeszłego tygodnia , planuję wpuścić rybki w najbliższy Czwartek lub początkiem przyszłego tygodnia.

Zdjęcia ucinane w gimpie wraz z lekko zmienioną kolorystyką , aby lepiej oddać stan rzeczywisty akwarium.Mimo tego przepraszam za słabą jakość.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

P.S Mogę tutaj zadawać jakieś małe pytania na temat tego zbiornika?

Tak oczywiście możesz zadawac.

Akwarium wygląda nieźle , tylko wywal te skały .

Na korzeń daj mech.

Z przode zrób trawnik z glosi lub małego heńka.

Te wysokie rośliny daj na tył.

PS Fajne te tło strukturalne.

Tydzień to za mało akwarium musi dojrzewac przynajmniej dwa tygodnie.

Chyba rzeczywiście usunę tą największą skałę i przesadzę tam tą wysoką roślinę.Prawdopodobnie jeśli mnie nie skorci , to poczekam z wpuszczeniem rybek do minięcia tych dwóch tygodni , bo mam wtedy wypłatę.Do tego czasu najwyżej kupię sprzęt typu grzałka z termostatem.

Teraz pytania:

1.Jak się daję mech na korzeń?

2.Czy obstawa którą zaproponowałem jest odpowiednia?

3.Czy źle będzie jeśli zasadzę jakieś rośliny np. dzień przed pojawieniem się rybek lub razem z nimi?

Mała aktualizacja :

- Wyrzuciłem największa skałę i dałem je na drugi plan.

- Wysoką roślinkę również dałem na drugi plan.

- Obróciłem "do góry nogami" tło moim zdaniem lepszą stroną.Ponadto wyciąłem w nim miejsce na kable , dzięki czemu pokrywa już nie jest podniesiona z tyłu.

- Wbiłem bardziej korzeń i starałem się grubszą warstwę kamyczków zrobić z tyłu.

Zdjęcia :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam pytanie dotyczące mojego korzenia.Czy to aby nie jest próchnica ? (Zdjęcie specjalnie zrobione z flashem , aby było wiadomo o co chodzi).

Dołączona grafika

Akwarium wygląda ciekawie. A te skałki tez mi się podobają-ale czy pasują do takiego maleństwa :lol: to już inna sprawa. Co do korzenia i próchnicy,to może opisz dokładniej co Ci się tam pojawiło ,bo na zdjęciu słabo widać.Jestem ciekaw,bo na moim korzeniu w jednym miejscu pojawił się taki jak by "kożuszek" jak go tylko poruszę to łatwo schodzi.Nie wiem tylko czy znowu się nie pojawi :lol: .i oby nie było to coś szkodliwego .

Chodzi mi o te białe przebarwienia.Korzeń wygląda jakby "Zmarzł" w tych miejscach.

Chciałbym jeszcze ponowić pytanie na temat obsady.Czyli czy Gupiki + Kiryski mogą być w takim akwarium ? Jeśli tak to w jakich ilościach i kombinacjach ?

EDIT: W temacie o obsadzie akwarium 25-30l dowiedziałem się że można w nich trzymać harem Szczupieńczyk karłowaty.Czy mogę te rodzaj rybek trzymać z krewetkami?

Moim zdaniem cena/jakość jest bardzo dobra.Jest cichy,woda jest klarowna i moim zdaniem w zupełności wystarcza na 25l.Jedynie gąbka jest mała i szybko się brudzi.

Ostatnie pytanie co do obsady.Mianowicie tak jak już wcześniej pytałem kiryski + gupiki - Mogą być razem bez krewetek w tym zbiorniku?

• 2 weeks later...

Witam ponownie,

Zakupiłem świetlówkę kompaktową , obróciłem termometr i w końcu doszły mi roślinki.Kupiłem zestaw na allegro , niestety trochę mało roślin na pierwszy plan.

Dzień po posadzeniu roślin zauważyłem malutkie ślimaczki na termometrze .. Czy one są szkodliwe ?

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czekam jeszcze na grzałkę z termostatem , dokupię kilka roślinek (szczególnie na korzeń) no i wpuszczę obsadę.Akwarium było zalane 25.09 , jednak posadziłem nowe rośliny , kiedy mogę wpuścić rybki / krewetki ?

Witam ponownie,

Piszę posta pod postem , ponieważ uważam że ta aktualizacja sporo wnosi , a w innym wypadku temat nie byłby zauważony.

Wracając do tematu.Zdecydowałem się na Gupiki , kupiłem 4 samce.Póki co zachowują się prawidłowo i wyglądają pięknie.Zakupiłem również mech (bodajże tawajski?) i obsadziłem filtr , korzeń oraz grzałkę.Robiłem to dosyć szybko więc może jeszcze trochę go umebluję.Grzałka jest nowa z termostatem.Planuję jeszcze dokupić krewetki , jednak u Mnie są drogie (tak mi się przynajmniej wydaję ) , bo kosztują 8 zł / szt.

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 2 weeks later...

Witam,

Mech jawajski przygniatam żwirkiem do podłoża lub owijam nim samym wokół korzenia/grzałki/filtra.Mi najbardziej odpowiada ta metoda , jednak wymaga ona poświęcenia większej ilości mchu.

Tymczasem roślinki powoli się rozrastają.Doszły też dwie niebieskie ampularie oraz jedna krewetka.Kupując krewetkę zobaczyłem śmigające razem z nimi bardzo mało rybki.Z tego co pamiętam są to jakieś razbory.Mam pytanie czy mógłbym je dodać do mojego akwarium z gupikami , czy to już by było przerybienie?

Aktualne zdjęcia.Na zdjęciu od frontu jakoś dziwnie wychodzi układ roślin i wygląda to wszystko ciasnawo i chaotycznie.W rzeczywistości rybki mają dużo więcej przestrzeni.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy helenki mogłyby zjeść ampularie ? Niestety zauważyłem zalążki tych małych ślimaczków...