Skocz do zawartości

Nawożenie roślin.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium z roślinami od paru miesięcy i tak się zastanawiam czy dobrze robiłem z nawozami.

 

Akwarium to 25l, oświetlenie 15W lecz do akwarium na razie dociera mniej światła bo reszta na boki idzie ale to się zmieni. Parametrów nie mierzę. Jak by ktoś chciał to mogę zbadać ph bo mam akurat test. Akwarium ma tydzień.

 

 

1. Czy nawóz Sera Florena będzie dobry? (jakieś opinie)

 

2. Mam dwa nawozy Tropical'a: Aquaflorin (potas), Ferro-Aktiv (żelazo) mam je lać do akwarium co tydzień tak jak tą sere czy jak? Nie będzie za dużo [sera + 2x Tropicale] (nie chcę inwazji glonów)

 

3. Od restartu minął tydzień i do tej pory nie nawoziłem niczym. Kiedy zacząć?

 

4. Co zrobić aby wgłębka zaczęła rosnąć? Powiązałem ją żyłką i zahaczyłem o czubek termometru aby nie pływała po całym akwa ponieważ jak pływa to się cała rozwala.

 

5. Co sądzicie o nawozach tropicala?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale na Twoje pytanie odpowiem Ci cytatem:

"Prawo minimum Liebiga – jedno z podstawowych praw ekologii klasycznej, mówiące, że czynnik, którego jest najmniej (jest w minimum) działa ograniczająco na organizm, bądź całą populację. Zasada została sformułowana w 1841 roku[1].

 

Justus von Liebig prowadził swoje badania na roślinach, u których zauważył, że wystarczy niedobór jednego tylko ze składników pożywki, na której były hodowane, aby ograniczyć wzrost rośliny. ..."

 

Obraz graficzny wygląda tak:

Dołączona grafika

 

W piękny sposób pokazuje nam że nawet jakbyśmy się starali to i tak jakaś deska w beczce będzie krótsza od pozostałych i będzie przez nią uciekała woda. Naszym zadaniem jest tak zbilansować podawanie nawozów, poprzez obserwację, żebyśmy jak najbardziej zbliżyli się do maximum. Jak będzie naprawdę brakować któregoś pierwiastka to albo wyjdzie w testach, albo (co gorsza) na roślinie. Na pewno nie uda się nam żeby wszystkie deski w beczce były całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...