Skocz do zawartości

[54l] Ogólne ...


pelo99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie !! Dopiero zaczynam i proszę o sugestie, krytykę jakiekolwiek pochwały (jeśli jest co pochwalić:))

Baniak zalany 26.09.2011. Flora posadzona 01.10.2011. Zobaczymy jak to będzie. Z góry przepraszam za zdjęcia, postaram się na czasie zrobić lepsze. Jeszcze mam od razu pytanie, po jakim czasie całkiem zmętnienie wody schodzi (biała woda) jeszcze się utrzymuje.

 

DANE TECHNICZNE:

- akwarium proste 60x30x30 - 54l

- filtracja Aquael VersaMAX FZN-1

- filtracja Aquael Fan MIkro Plus

- grzałka na etapie doboru

- oświetlenie standardowe z pokrywą T8 - 15W 6300K

 

CHEMIA:

- BactoActiv

- CaiBio

 

OZDOBY:

- korzeń

- otoczaki, moja słabość

 

FLORA:

- jak na razie trzy gatunki roślinek (wybaczcie na razie nie operuje nazwami)

 

FAUNA:

- zastanowienie nad obsadą (zbiornik będzie dojrzewał do 08.10.2011)

 

FOTO:

 

post-10327-13685165678899_thumb.jpg

post-10327-13685165679412_thumb.jpg

post-10327-13685165679819_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakie masz podłoże? Nie wiem czy wiesz, ale niektóre białe podłoża zatwardzają wodę. Większość rybek źle czuje się na jasnym podłożu, preferują ciemne. Do tego dochodzi jeszcze sprawa z twardością wody: nie wszystkie ryby lubią twardą wodę. Przemyśl jakie chcesz mieć rybcie.

 

Z tego co widzę to w akwa masz z roślin bacopę (crenata chyba) i jakąś cryptocorynę. Tą na środku możesz rozsadzić na 2 roślinki.

Jaka temperatura?

 

Staraj się robić zdjęcia wieczorem, wtedy nie będzie się w akwa nic odbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to sprawa przedstawia się następująco. W baniaku znalazły się Razbory Klinowe, a znajomy przytargał mi Neony Inessa (no i już jest problem lekki bo obie rybki ławicowe) ale przecież ich nie "spuszczę" w bezdenna otchłań. Na dnie śmigają dwie kosiarki i jeden Zbrojnik (wymóg żony i tyle !!).

 

Oczywiście była już przygoda z wylewką :( filtr wewnętrzny wypluwał mi przez noc wodę rurką od powietrza - dlaczego się tak stało ?? 1,5l w ciągu 6h - jak na razie po 30h nie wywaliło paneli i mam nadzieję że tak zostanie !!

 

Takie małe foto:

 

post-10327-13685165764927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki i zbrojniki nie do tego akwarium(za małe).Zgadzam się też z tym,że sugerowanie się tym co żona by chciała tam widzieć to najgorsza opcja dla prawidłowego działania akwarium.

Dwie rybki ławicowe w tym zbiorniku jak sam zauważyłeś to też złe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i będą następowały zmiany ...

Kosiarki może wreszcie znajdą nowy dom, mam taką nadzieję że się tak stanie.

Jedne z ryb ławicowych też będę musiał oddać, zapewne neonki.

Dostałem parę ramirez - piękne rybki.

 

Sprawa dodatkowego oświetlenia. Chciałbym dołożyć jedną świetlówkę. Zastanawiam się nad zestawem T5 24W 8500K czy taka barwa może być do mojego zbiornika ?? podoba mi się taka barwa i myślę że w połączeniu ze standardową T8 15W 6500K powinno być ok. Wieczorem może jakieś nowe foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ze tak sie wypowiem, mam problemy z roslinami. zrobilem dzisiaj testy na ph - 7,2 oraz Fe - 0,0-0,1 czyli najprawdopodobnie wiadomo dlaczego zaczely mi gnic Cryptocoryny. Zasilenie poszlo w postaci zelaza i dodatkowo w makro zwiazki. Plynne CO2 podaje caly czas. Jak myslicie, pomoga takie zabiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...