Skocz do zawartości

Moje skalary


seliga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 3 skalary, wszystkie tak wolno pływają, nie rzucają się na jedzenie jak inne ryby, tylko zbierają to co zostanie ze żwirku. Czy to jest normalne? Mam je od niedawna, na początku wszystkie trzymały się razem a teraz? jeden bliżej powierzchni wody, a pozostałe dwa które pływają nisko się rozdzieliły, ale pływają w różnych miejscach. Czy to dobrze? Do tego jeden z tych które pływają nisko przez pół godziny dzisiaj się nie ruszał, tylko lekko podgryzał roślinkę. Nie mogę powiedzieć czy maja wytrzeszcz oczu bo nie wiem jak wyglądają u nich zdrowe oczy a jak chore. Zauważyłem także czerwone kropeczki na ich oczach. Nie mogę zrobić pomiaru wody bo nie mam testów. A do miasta( mieszkam na wsi) daleko więc nie kupię ich ot tak. temp; 24-25 stopni. Żadnych innych objawów nie zauważyłem. Pomożecie? :help::help::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112L skalary - 3

molinezje - 4

mieczyki - 6

gupik 4

danio 4

neon 6

wszystkie rybki poza 1 samica gupika i 3 danio są młode.

Dodatkowo dziś zauważyłem że dorosły danio, był przyciśnięty pomiędzy ścianką akwarium a żwirem, uwolniłem go od razu jak go tylko zobaczyłem. Gdy już był na wolności szybko zaczął się wić i zagłębiać w żwir ale tylko przez kilka sekund, potem popłynął kilkanaście centymetrów dalej i opadł na dno, ale nie leżał bokiem! potem gdy już przestał leżeć i zaczął pływać, zauważyłem bardzo szybko oddycha, szybciej niż pozostałe danio co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...