Skocz do zawartości

Pomocy


manekp95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 240L, filtracja mechaniczna i biologiczna. Podmiany co tydzien 50%. Ph - 6. Od czasu zakupienia ryb do awarium codziennie systematyczne przez ostatnie 2 tygodnie pada 1-2 rybki. Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. Rybki jedzą normalnie, pływają i nagle opada na dno lub leci do góry. Nie ma zadnych obiaw. Do akwarium od 5 dni leje srodek CMF. Mam odłożona wode w beczce 160L. Pomocy!!

Obsada : neonki, skalary, moliki, danio, kardynałki, kosiarki, bocje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale właśnie to może być przyczyna padania twoich ryb...Świeża woda w nadmiarze nie jest pomocna a wręcz przeciwnie.Podmieniaj 20%wody co dwa tygodnie.

 

Danio minimum 10 sztuk

bocje wywal

skalary dokup jednego i nie więcej

Neonków zostaw z 20

Kardynałki też stadne to z 10

Kosiarki stadne min 6 sztuk

te 4 moliki mogą sobie pływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj jestescie jakos mało kumaci. Po pierwsze naucz sie liczyc bo 400 ryb nie mam tylko jakies 70 i to są małe rybki. Po drugie przy wymianie wody woda podmieniana ma takie same parametry jak woda w akwairum( temperatura, ph i inne duperele). Mam ci uwieżyć ze ryby padają przez 2 spokojne bocje!? Jeśli nie mozesz mi pomóc bo nie wiesz co to moze byc to tutaj nie wciskaj mi kitów.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 240L, filtracja mechaniczna i biologiczna. Podmiany co tydzien 50%. Ph - 6. Od czasu zakupienia ryb do awarium codziennie systematyczne przez ostatnie 2 tygodnie pada 1-2 rybki. Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. Rybki jedzą normalnie, pływają i nagle opada na dno lub leci do góry. Nie ma zadnych obiaw. Do akwarium od 5 dni leje srodek CMF. Mam odłożona wode w beczce 160L. Pomocy!!

Obsada : neonki, skalary, moliki, danio, kardynałki, kosiarki, bocje.

Sam zabijasz ryby.Coś Ci padło,wpadłeś w panikę i popełniasz błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to poczekaj na wypowiedzi innych i jak będziesz taki głupio mądry to nikt ci nie pomoże bo po co jak ty i tak wiesz lepiej.I nie powiedziałem że ryby ci padają przez bocje ale twój niski iloraz inteligencji nawet nie wyłapał w mojej wypowiedzi ironi.Podmieniaj tą wode co dwa dni efekty będą jeszcze lepsze...

 

Po drugie przy wymianie wody woda podmieniana ma takie same parametry jak woda w akwairum

Masz naprawde świetną wode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilorazie inteligęcji tutaj nie bedziemy rozmawiac bo mozesz sie speszyc. Dzieki za pomoc fachowcy!

Pozdrawiam:)

Jak widać przy twoim profilu odznaczenie początkujący jest w pełni zgodne z twoją wiedzą na temat swiata ryb:)

 

Panowie,bez osobistych wycieczek proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jakiś czas.Na pewno ktoś jeszcze się wypowie i może wkońcu znajdziesz przyczynę ;) Mi jakoś ryby nie padają

 

Zobaczymy jak daleko zajdziesz z taką kultura.A to że nie mam dużo postów nie musi wpływać na moją wiedzę ale nie ukrywam że nie jestem wszechwiedzący tak jak ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co padło to padło,nic już nie poradzisz.

Jeśli ryby nie mają objawów choroby,to powodem najprawdopodobniej jest woda.

Wyluzuj z podmianami i daj się zbiornikowi ustabilizować.

Podmieniaj 20% co tydzień i nie lej już chemii.

 

Ps.Jeżeli twierdzisz,że woda do podmian ma te same parametry jak woda w akwa,to pewnie używasz testów.

Podaj wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja się wypowiem.

Na początek robisz za duże podmiany. 20% wystarczy a nie 50%, to już za dużo.

Po drugie polałeś chemii i to sporo, więc kocioł piękny. Czy jak Ty jesteś chory to też bierzesz byle co?

Akwarium całkiem spore, ale bardzo możliwe, że ryby się po prostu podjadają.

 

Co radziłbym Ci zrobić:

Podmiana 50% - ale później już tylko i wyłącznie 20%!

Ustabilizowanie obsady.

 

Te dwie proste rzeczy powinny pomóc i ustabilizować sytuację w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...