Skocz do zawartości

Rośliny mi marnieją


akwaman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O kolega przyszedł do lekarza z wypadającymi włosami i mówi kto z nim jeszcze mieszka. :D

 

Przepraszam nie chciałem nikogo obrazić.

 

No potrzebne jeszcze inne informacje tak jak pisze grzegrzół to może coś wymyślimy.

 

Może jakieś foto?

możesz dać tu bez logowania http://imageshack.us/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzieli koledzy daj więcej informacji :) A poza tym z obsady odpadły ci mieczyki i gupiki czyli ryby które lubią "paskudzić" ( duża ilość odchodów). Odchody tych ryb mogły być swego rodzaju nawozem dla roślin którego wraz z brakiem owych ryb zaczęło brakować. Polecam zastosować jakiś nawóz np. aqua plant mini no i butla z co2 tudzież bimbrownia na pewno by nie zaszkodziła :) Na razie tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArcySko, nawet jeżeli te ryby zginęły, to i tak troszkę czasu minie, zanim te wszystkie odchody zostaną przerobione na ,,pokarm'' dla roślin. Nigdy nie da się wybrać wszystkiego z dna, wszystko by się tworzyło dalej dla roślin. Sądzę, że tutaj bardziej problem tkwi w parametrach wody, ze względu na śmierć rybek i roślin. Gdyby wszystko było dobrze, nic by nikomu się nic nie działo. Rośliny także nie gniją, nie giną jeżeli mają dobre warunki, a nie mają odżywek, po prostu słabiej rosną; wolniej, mniejsze, jaśniejsze, cieńsze, kruchsze... ale potrzeba dłuższego czasu, żeby całkiem zanikły.

Plus jakikolwiek pokarm czy odchody ryb, spokojnie by wystarczały dla nawet dość sporej obsady przy zbyt małej ilości światła, rośliny tylko by wolniej rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelcie mnie lub jego bo niedobrze mi się robi jak czytam kolejne typu posty. Czy ty nie rozumiesz co do ciebie koledzy wcześniej napisali jak masz podać dane o zbiorniczku.

1. wymiary zbiornika

2. filtr

3. jakie światło (jaka świetlówka moc w watach)

4. podłoże

5. rośliny

6. obsada tylko dokładnie

7. jak długo masz zbiornik

8. nawożenie czy coś podajesz

Wtedy coś poradzimy a tak to nic nie wiemy dokładniej o twoim baniaku, przyczyn jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...