Skocz do zawartości

Filtr jbl e 900


grzegrzół
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuję ten filtr od stycznia tego roku i pojawiła się awaria problem dotyczy wirnika pompy nierówno zaczął pracować z nie wiadomej przyczyny powodując znaczny spadek filtracji.

Kilka razy zmieniałem złoża ale to nie powinno mieć znaczenia co do pracy,kłopot pojawił się znienacka kiedy kilka dni wcześniej zasypałem 3 kosz zeolitem(wcześniej płukany),pracował tylko kilka dni od zasypania wątpię żeby coś się mogło dostać do wirnika ale wiadomo nie ma rzeczy niemożliwych.

Wirnik pracuje nie równo tj. raz na wysokich obrotach raz przerywa zwalniając w koszach mam od dołu ceramika,biobale,biobale i gąbka,gąbka.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim i czy coś mogę samodzielnie zrobić oprócz oddania do serwisu choć tu pewnie będą marudzić jak to często się zdarza oddam w ostateczności.

Zabiegi jakie robiłem to tylko czyszczenie wodą pod ciśnieniem wirnika i reszty mediów (węże,rurki i deszczownia).

Nic nie przyniosło rezultatów.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy on ma coś takiego jak magnes,rozkręciłem głowicę ale nic nie da się w niej zobaczyć jest zabudowane na stałe.Fotka niewiele pomoże.

Normalnie w niektórych filtrach da się wymienić wirnik lub trzpień w tym to raczej niemożliwe rozważam gwarantować go ale kto mi powie co mogło się stać przecież to nowy filtr otwierany w celach zmiany złóż.Wiem,kubeł powinien być rzadko otwierany.

Używasz lub używałeś tego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Eheima 2026. Z początku co jakiś czas pukał tak przez 5 sekund i znów 20 min przerwy i znów pukał itd. Posmarowałem wazeliną i trochę pomogło. Może to nie wazelina tylko samo z siebie. Trudno stwierdzić.

 

 

A w twoim wypadku musisz stwierdzić czy nie ma uszkodzenia mechanicznego tzn. trzpień nie jest pęknięty, te gumki na końcach nie powypadały, magnes nie popękał. Wszystko to znajdziesz gdy rozbierzesz miejsce gdzie jest wirnik.

A jak to rozebrać to kombinuj. Według mnie i z tego co widzę na fotkach w :google: to są tam takie jakby ząbki i wystarczy to przekręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę jutro i dzięki wielki za wskazówki.

Edit:

Zrobiłem jak pisałeś dzięki za fotkę u mnie ta nakrętka była tak zabrudzona że nawet nie widziałem napisu open,close.

Więc ją odkręciłem i wyjąłem trzpień potem wirnik z magnesem,okazały się w porządku wystarczyło podważyć lekko śrubokrętem i już była znaczna poprawa dla pewności wymontowałem wirnik na nim jest jeden ząbek tak jak w korpusie z magnesem posmarowałem wazeliną techniczną całość złożyłem do kupy i filtr śmiga jednostajnie i bez przerw.

Trafiłeś w dziesiątkę,wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...