Skocz do zawartości

Kłopot z grzałką.


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dziś załatwiłem tą grzałkę od kolegi (więcej info: viewtopic.php?f=9&t=37470&start=0).

I o dziwo na grzałce nie ma pokazanego jaka jest temperatura, więc trzeba "na oko".

I kurcze, kłopot w tym, że gdy dałem do 18*C wody, to termostat uruchamia grzałkę na najcieplejszym ustawieniu.

To normalne?

Gdy dam niższy to nic nie grzeje.

Słyszałem że gdy na grzeję odpowiednią temp. to będę mógł obniżyć ją i będzie wszystko działać, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz regulację temperatury to będziesz mógł ją zmniejszyć/zwiększyć, według własnego ,,widzi mi się''. Nagrzewaj po woli, aż nagrzejesz do odpowiedniej temperatury... woda nie będzie jej miała przez kolejne 6 miesięcy, tylko zmieni się wraz z temperaturą otoczenia. Jeżeli potrzebujesz w akwarium temp. 26 st. C, a w pokoju masz 22, to nie dziw się, że po odłączeniu grzałki, temp. spadnie. Termostat włącza grzałkę co pewien czas i wyłącza, kiedy woda nagrzeje się do ustawionej temperatury... to ,,normalne''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda grzałka ma swój zakres. Moja ma chyba do 38 st o ile się nie mylę (nie pamiętam), mogę w niej dość dokładnie zmieniać temperaturę. Pokombinuj z tą grzałką jeśli chcesz, jeżeli się nagrzeje do 22 st. i ta pozostanie, to znaczy, że tak jest ustawiona. Jeżeli nie masz jakiejś miarki na tej grzałce, to poczekaj, aż osiągnie temp. max i później o ile za niska, to ją podwyższ. Tylko zauważ, że jeżeli temperatura wzrasta i się niby zatrzyma, grzałka wyłączy, to nie oznacza, że już może być ta temperatura, ponieważ wokół grzałki jest wystarczająca temperatura, termostat nagrzany, ale po drugiej stronie może być o wiele niższa temperatura, więc musisz poczekać (kilka godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w google słowo: cierpliwość.

 

Ustaw jakąś wartość i tyle. Poczekaj z 5-10-24h, zalezy od wielkości akwarium. Jaką woda nabierze temperaturę.

Godzin!!

Nie sekund lub minut.

Tazzik... już jaśniej nie da się opisać kilkakrotnie tego samego postępowania, tego zjawiska...

Tak jest i tyle, zauważ, że czajnik, w którym masz 2 l wody (lub mniej), podgrzewa się kilka/kilkanaście minut, na gazie, który ma temperaturę pewnie ponad 200 st. C.

Grzałka nie może mieć zbyt dużej temperatury, żeby rybki się przy niej nie poparzyły (i rośliny), dlatego rozprowadzenie tej temperatury po kilkudziesięciu litrach wody tak długo to zajmuje. Grzałka ma nie wiele większą temperaturę od tej, jaka powinna mieć. A w okół grzałki jest odpowiednia temperatura (nawet wyższa), włóż rękę do wody; zimna? Dotknij grzałki... możesz się nawet poparzyć!

Ona grzeje, możesz ją odłączyć nawet na pół godziny, będzie nadal grzała, nie będzie się wyłączać i włączać co chwilę.

Cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego mojego postu minęło ponad 40 minut, i cierpliwość nic nie daje.

Na wysokiej temp. grzeje, oczywiście.

Ale jak dam na oko na połowę, nawet nie zapaliła się lamkpa na sekundę.

Wybaczcie mi tą nie cierpliwość, ale nie wiem czy jest grzalka do końca sprawna.

No i nie miałem nigdy z grzałkami styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To daj na maxa.

 

Będzie grzała, świeciła i będzie super.

 

Poważnie.

 

Minimum chęci do myślenia, naprawdę minimum.

Pierwsza lepsza grzałka z termostatem jaka znajdziesz w internecie ma skalę w stopniach. I te stopnie sa oddalone od siebie jedynie o 2-3mm obrotu.

 

A Ty masz 3 pozycje:

wyłączona

połowa

max

 

Zastanów się trochę i POCZEKAJ.

DŁUŻEJ NIŻ 40 MINUT.

 

Sory: mam to narysować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat o grzałce więc się tutaj podepnę.Co prawda kłopotu z grzałką nie mam,a raczej pytanie- więc nie będę zakładał odrębnego tematu :lol:

 

A więc. Jak grzałka będzie optymalna do 144 L . Biorę pod uwagę właściwie dwie - 100 W i 150 W . Cena ta sama więc sam nie wiem która wybrać. Czekam na sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...