Skocz do zawartości

Filtr Tetratec 750 wylewa


stoper3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc jeśli ktoś może wiedzieć czym wywołany jest mój problem.

Otóż od tygodnia już trzymam filtr we wiadrze i muszę codziennie cale wiadro wody wylewać ponieważ z filtra kiedy jest on włączony non-stop lecą krople kropla po kropli dokładnie to naokoło całego obwodu gdzie filtr się demontuje aby go wyczyścić. Wrażenie jest takie jakby nagle zaczął podczas filtracji nabierać zbyt dużo wody a za mało wypompowywać co także sprawdziłem regulacją obiegu wody na zaworkach ale nie daje żadnej poprawy. Czujniki? nie mam pojęcia czy znajdują się tam jakieś czujniki...

Silnik? raczej chodzi prawidłowo ponieważ normalnie pompuje wodę tyle ze sie przelewa...

Grawitacja? filtr leży na swoim miejscu pod szafką pod akwarium tam gdzie stał przez poprzedni rok bez zarzutu. Nagle zachciało mu się zalewać moje mieszkanie? Już 3razy miałem wodę na podłodze przelaną z wiadra... Rurki są czyste (nie zapchane), wkłady wymienione (nie zapowietrzone). Jeśli ktoś coś wie więcej i mógłby mi pomóc to proszę bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzaski faktycznie lekko się zamykają może poprzez częste otwieranie i zamykanie uszczelki żadnej nie zauważyłem która mogłaby spełniać funkcje nie przepuszczania wody, z tymi zatrzaskami i tak nie ma zbytnio co zrobić bo to taka chińszczyzna straszna...muszę się chyba zastanowić nad nowym filtrem, ale już nigdy tertatec bo to barachło a tyle kasy za to się płaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...