Jump to content

co to za glonojad , zbrojnik

doomas
 Share

Recommended Posts

no to ładnie , kompetencja sprzedawców. poprosze glonojady do akwarium 54l i dał mi te a byłem pewny że to niebieskie max do 13 cm osiągają a tu mi sie trafiły takie , a tera spróbuje je sprzedać bo są ładne a niechce im złych warunków tu stworzyć.

To są młode plekostomusy ;)

Rafi one przeważnie do 40cm dorastają (ale zdażają sie przypadki 60cm) :P

Pzdr :D

Widziałem zdjęcia i filmiki pleco w akwariach, które osiągnęły 45 cm, więc w akwarium, maja dość sporą i tak wielkość. Trafiłem na informację, że dorastają do 50 cm w akwarium i do 110 cm na wolności więc to daje troszkę do myślenia. Nie wiem czy na prawdę do takich rozmiarów dorastają, bo ich nie spotkałem na wolności, ale jednak daje to do myślenia. Po za tym, żeby nie być tak gołosłownym, to trzeba spojrzeć np. na sumy w naszym kraju. Niby są małe po kilkanaście cm, ale przecież mogą mieć i do 3 m. A co z Jesiotrami, których już praktycznie nie ma w naszych wodach? Wcześniej w Wiśle pływały podobnież osobniki po 5 m! Prawdziwe potwory... A teraz raczej nie spotkamy dużo większych niż 1m, o ile w ogóle spotkamy.

5. Zarząd forum zastrzega sobie wyłączne prawo do używania czerwonej czcionki. viewtopic.php?f=2&t=32464

Śmiejcie się z regulaminu tego forum... ale może jednak warto go teraz szybko przejrzeć.... :D

Też tak sądzę... - jano

no to ładnie , kompetencja sprzedawców. poprosze glonojady do akwarium 54l i dał mi te a byłem pewny że to niebieskie max do 13 cm osiągają a tu mi sie trafiły takie , a tera spróbuje je sprzedać bo są ładne a niechce im złych warunków tu stworzyć.

Nie słuchaj sprzedawców, bo oni pakują wszystko byle Ci coś sprzedać.

PS. Nie ma Zbrojników do 54l.

PS. Nie ma Zbrojników do 54l.

Są :

Corumbataia tocantinensis

Hisonotus aky

Hisonotus notatus

Hisonotus paulinus

Nannoptopoma spectabile

Nannoptopoma sternoptychum

Otocinclus bororo

Otocinclus caxarari

Otocinclus cocama (otocinklus zebrowaty)

Otocinclus hasemani

Otocinclus hoppei (otocinklus przyujściowy)

Otocinclus huaorani

Otocinclus macrospilus

Otocinclus mariae

Otocinclus mura

Otocinclus vestitus

Otocinclus vittatus

Otothyris lophophanes

Otothyris travassosi

Parotocinclus cesarpintoi

Parotocinclus cristatus

Parotocinclus eppleyi

Parotocinclus jimi

Schizolecis guntheri

Pora już zamkną temat myślę.

Rafi, przeczytaj to co napisałeś i zastanów się jak wiele z nich można dostać w przeciętnym sklepie... W większości występują tylko zbrojniki niebieskie i czasami się trafi plecostomus, ewentualnie gibiceps.

Zależy w jakich sklepach. To że nie są łatwo dostępne to nie znaczy że nie są hodowlane. Często takie rarytasy sprowadza się z Niemiec gdzie dla nich takie ryby są jak gupiki dla nas.

Nawet nie masz pojęcia, jak bym się cieszył za takie sprowadzenie rybek... Niemcy oczywiście mają znacznie większy wybór, słyszę ,,legendy'' o nich, ale mimo wszystko, nie sądzę, żeby ktoś jedną małą rybkę ściągał specjalnie zza granicy, plus męczący dla nich taki transport. Cóż, pewnie w wielu akwarystycznych sprzedawcy są na zasadzie ,,skończył szkołę handlową, zna się na kasie, więc ok''.

Pomimo tych sklepów, dla mnie najlepszym źródłem są prywatni hodowcy, bo od nich można dostać najlepsze ryby (plus cenowo bardzo dobre). Sam oddałem koleżankom kilka rybek i sporo roślinek, sklepy też w nie zaopatrzyłem. Często warto kupować ,,na raty'', wiele roślin kupiłem, gdy spotkałem coś ciekawego, bo mały sklep, wiele roślin przez niego przepływa i nie koniecznie musi być to sam rogatek.

No i wracając do początku; te zbrojniki w Polsce, można dostać chyba tylko (i nie koniecznie) w dużych sklepach, dużych miast, więc tylko nieliczni mają do nich dostęp.

No i wracając do początku; te zbrojniki w Polsce, można dostać chyba tylko (i nie koniecznie) w dużych sklepach, dużych miast, więc tylko nieliczni mają do nich dostęp.

Ale można. ;)

Jest jakiś mod z tego działu żeby zamknąć ten temat? Bo już została udzielona odpowiedź a rozmowa schodzi z tematu.

pytam z ciekawości bo w sumie skąd u mnie w takiej małej dziórze znalazły sie plecostomusy ?? a chciałem niebieskiego

Pleco nie są takie rzadkie jak Ci się wydaje. Są one dość często spotykane, a jak spotkałem starszy zapis, to ,,dorastają do 20 cm'', no niestety wiadomo, że jest prawda zupełnie inna i rosną większe. Nie jest to rzadka ryba, a sprzedawca zawsze coś wepchnie, żeby zarobić.

Czytałeś kiedyś o edycji postów??

Pokasowałem wszystkie nieedytowane posty. Albo napiszesz to raz i porządnie albo wcale. Ja nie będę tego łączył, bo to już jest nudne.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Dałeś 4 posty, w tym było 3x po 1 zdjęciu i w 4: "Proszę".

Ostatni post w dodatku nie wnosi nic do dyskusji.

No ale skąd możesz o tym wiedzieć. Przecież się regulaminu nie czytało. Prawda?