Skocz do zawartości

Gurami dwuplamiste a żałobniczki


catlady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałam ostatnio gurami dwuplamiste (samiczkę) i zamieszkała w akwarium 112l z neonkami, danio, glonojadami i żałobniczkami. Ze wszystkimi rybkami dogaduje się świetnie z wyjątkiem właśnie żałobniczek. Cały czas je goni, nie pozwala na dostęp do pokarmu. Żałobniczki, nigdy nie będące rybkami towarzyskimi, siedzą teraz jeszcze bardziej w kącie (wciśnięte w sam róg akwa, pod filtr) i nie pływają w ogóle. W czasie karmienia nie mają dostępu do pokarmu, bo gurami od razu je odpędza i goni po całym zbiorniku, aż wrócą do swojego kąta, a i wtedy nie zawsze daje im spokój. Na Wiki znalazłam takie zdanie o gurami: "Kiedy jedzą pokarm lubią atakować małe skalary." - żałobniczki mają kształt skalarowaty- ale nigdzie nie znalazłam rozwinięcia tego tematu. Czy ktoś coś może wie i umiałby doradzić co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu pojawienia się gurami nie było problemów. Żadne inne rybki się nie kłóciły i żyły w pełnej harmonii. Gurami upodobało sobie gnębienie jedynie żałobniczek, z innymi rybami dogadując się świetnie.

Na samą logikę lepiej oddać gurami,skoro wcześniej nie było problemu.

Sam miałem z nimi żałobnice i też było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu pojawienia się gurami nie było problemów. Żadne inne rybki się nie kłóciły i żyły w pełnej harmonii. Gurami upodobało sobie gnębienie jedynie żałobniczek, z innymi rybami dogadując się świetnie.

Na samą logikę lepiej oddać gurami,skoro wcześniej nie było problemu.

Sam miałem z nimi żałobnice i też było podobnie.

Tak proste rozwiązanie nie jest dla mnie (jedynie w ostateczności) - chciałabym znać przyczynę gnębienia żałobniczek przez gurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gatunku glonojada, dobrze by było gdybyś je znał.

Gurami atakuje... bo ma taki charakter, nie zapanujesz nad tym. Niby są sposoby, ale nie koniecznie skuteczne. Zauważ, że ludzie też mają swój temperament (psychologicznie nazywane), jedni są cholerykami inni flegmatykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było gdybyś je znał.

Raczej znała,piszesz z kobietą.

15 danio, 10 neonek, 5 żałobniczek, 3 glonojady - to przerybienie w 112l?

Nie przerybienie.

A gdzie jest gurami dwuplamisty?

Obsada jest kiepska,źle dobrana,załóż temat w dziale obsady.

A moja jedyna ostatnia żałobnica żyje w spokoju.

Świeć panie nad jej duszą.

Jak można trzymać ryby stadne pojedyńczo. :shock:

co do glonojadów to jeden ma 8 cm (już od 2 lat), a dwa pozostałe około 5 cm (mam je od roku) i nie chcą rosnąć większe

I nie spodziewaj się większych bo po prostu karłowacieją w takim zbiorniku,za małe masz dla nich akwarium one mogą dorosnąć do 13-16 cm w dobrych warónkach,ale jak ich nie mają to karłowacieją i to jest duża krzywda dla nich.

Dla przykładu w moim 260l pływa zbrojnik 12 cm może niewiele większy a ma tylko 8 miesięcy więc sama widzisz że Twoje nie rosną.

Niby są sposoby, ale nie koniecznie skuteczne.

Czyli jakie sposoby?Proszę podziel się z nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniku,za małe masz dla nich akwarium one mogą dorosnąć do 13-16 cm w dobrych warónkach,ale jak ich nie mają to karłowacieją i to jest duża krzywda dla nich.

112l małe dla zbrojników - najprawdopodobniej niebieskich?

To złe warunki?

 

16cm zbrojniki niebieskie?

 

To nie o wielkość baniaka chodzi. Wrzuć do takiego pleco a do ponad 20cm spokojnie dobiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112l małe dla zbrojników - najprawdopodobniej niebieskich?

To złe warunki?

 

Wymiarów nie znamy można się tylko domyślać że są standardowe więc pewnie na zbrojniki wystarczy.

16cm zbrojniki niebieskie?

To jakie wg. Ciebie osiągają maksymalne rozmiary?Mój ma 8 m-cy i jakieś 11 cm.

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... id484.html

To nie o wielkość baniaka chodzi.

O złą odsadę.

Wrzuć do takiego pleco a do ponad 20cm spokojnie dobiją.

I co z tego?Skoro dorasta prawie do pÓł metra czyli skarłowacieje.

Sam wiele razy pisałeś że pleco potrzebuje nie akwariuim tylko basenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie wg. Ciebie osiągają maksymalne rozmiary?Mój ma 8 m-cy i jakieś 11 cm.

I duży już nie urośnie, może jeszcze centymetr, dwa.

Samiczki mniej niż 10cm. No chyba że to wcale nie zbrojnik niebieski...

I co z tego?Skoro dorasta prawie do pÓł metra czyli skarłowacieje.

Sam wiele razy pisałeś że pleco potrzebuje nie akwariuim tylko basenu.

Aluzja do wcześniejszego, skoro pleco, skarłowaciały, przebije w takim zbiorniku wielkościowo zbrojnika niebieskiego to znaczy że dla zbrojnika niebieskiego baniak jest ok do pełnego wzrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...