Skocz do zawartości

240l jak prawidłowo i ładnie obsadzić?


wojtasek4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy przy zarybianiu mojego 240l akwarium wymiary standardowe. Ogólnie bujna roślinność,dużo kryjówek w postaci korzeni,grot itp

 

Moja obsada na dzien dzisiejszy to:

 

4x Skalar

20x neon czerwony

4x Mieczyki Hellera

3x Bocje wspaniałe

2x Bocje Siatkowe

2x Bocje Sturisoma

4x Zbrojnik Niebieski

2x (Hemiancistrus subviridis) L-200

2x loricaria Red

 

Wydaje mi się że jest to lekka zupa rybna ;) najbardziej zastanawia mnie czy dobrze są pokrzyżowane te bocje.

 

Co sadzicie żeby zostawić sama wspaniała,pozbyć się mieczyków i dodać 2+2 Pielegniczki Ramirezy?Nigdy ich nie miałem.Nadają się do skalarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bocje wspaniałe akwarium za małe więc na pewno wylatują. Co do siatkowanych to pewnie pewną spory ale też uważam że jest za duża. Po za tym są to ryby s.t.a.d.n.e. - zapamiętaj to.

Fajna sprawa że masz te Hemiancistrusy. Na pewno bym je zostawił. Zastrzeżenie co najwyżej do bujnej roślinności.

Oddałbym takie ryby jak zbrojniki niebieskie i mieczyki też. Nie wiem jak chcesz to Rineloricarie możesz zostawić ale ja bym je oddał. Co to są "bocje strusiomy"? Chodzi Ci o coś takiego:

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... a=N&tab=wi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Po prostu pomyliłem ryby bo myślałem o sturisomach ;p chodziło mi o bocje striata.

 

Zależy mi na bocji wspaniałej ze względu na ślimaki po za tym bardzo mi się podoba.Zawsze moge zamienic striatę i siatkową na małe stadko wspaniałej.

Zapomniałem dodać ze mam jeszcze l-129 ale nie wiem dokładnie co to za gatunek. chyba Hypancistrus debilittera taką nazwę znalazłem w necie bo nie mam teraz możliwości zajrzenia do mojego podrecznika ;)

Jezeli chodzi o zbrojniki niebieskie to trzymam je tylko do czasu aż podrosną i bedę je wycierał w osobnych baniakach.

Co sadzisz o takim zestawie.

 

4x skalar

2x l 200

2x l 129

20x Neon Czerwony

2x Loricaria Red

5x bocja wspaniała

5-7x Kirys Julii

No i puki co te Zbrojniki niebieskie.

 

Co do roślinności to nie jest to typowe akwarium holenderskie ale nie brakuje w nim zieleni ;)

 

 

i co sądzisz o tych Ramirezkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym zastąpić bocje wspaniałą żeby zwalczała w razie co ślimaki? A gdyby nie było Kirysów bocja może zostać?

I co sądzicie jakbym dorzucił jeszcze jedną parę skalarów? 6 sztuk na taki baniak nie będzie za dużo? Do tego planowalem jeszcze 3 Czukuczany Chińskie.Bardzo ciekawa ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum że akwarium jest na nie za małe. Kup se helenki na ślimaki. Duża bocja nie będzie się bawić malutkimi zatoczkami a helenka tak.

 

Moja propozycja:

 

6 szt. - żaglowiec skalar

2 szt. - l 200

2 szt. - l 129

20 szt. - neon czerwony

8 szt. - kirysek Julii

2+2 szt. - pielęgniczka Ramizerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie jestem przekonany co do tych 6 skalarów dlatego zapytałem.Moim zdaniem przy 6 skalarach mogą być częste zadymy o terytorium.Jak sądzicie? I co z tymi neonami bo wypowiedź moderatora może być dwu znaczna i sam nie wiem... Nadal nie wiem co w połączeniu skalara z czukuczanem chińskim.Widziałem zdjęcia akwarium w którym były oby dwa gatunki.Jakieś opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...