Skocz do zawartości

Nietypowe 55x42x40 (92l)


michuXXL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie, mam w mieście gościa, który robi akwaria wraz z pokrywami etc. pod zamówienie, dowolny rozmiar, tanio.

Mam też w domu szafeczkę o wymiarach 56x43, w związku z czym chciałem zamówić akwarium 55x42x40 - łącznie 92,4l.

Z góry informuję, że nie chciałbym, żeby wątek zszedł na rozmowę typu "kup inną szafkę i zrób sobie 80x35x35", bo nie o to mi chodzi:)

 

Chciałbym w tym trzymać razbory maculata, briggitae, galaxy, kiryski pigmeje lub panda i może kilka krewetek.

Generalnie obsada do max 3-4cm na długość rybki.

 

Moje pytanie jest takie, ile mógłbym mieć z każdego gatunku ?

Początkowo myślę nad:

 

maculata: 10x

briggitae: 10x

galaxy: 10x

panda/pigmej: 8x/6x

krewetki: 10x

 

Czy nie będzie ich za dużo ? Czy może mogę zapakować tam więcej sztuk tych rybek ?

Jaki filtr i grzałkę byście mi polecali do tego akwarium ?

Czy wysokość 40cm nie będzie za mało ? Chodzi mi o to, że nie chciałbym się kapnąć w trakcie montażu, że filtr z góry wystaje ok. 5cm nad wodę, a z dołu nie chce już wejść:) Oczywiście chcę tam mieć filtr wewnętrzny.

 

Wszystkie te pytania zadaję ze względu na nietypowy rozmiar, gdybym kupował standard, to pewnie by ich nie było, ale mam szafkę jak już pisałem wcześniej ;)

 

Pozdrawiam i proszę Was o komentarze

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kilka gatunków, ponieważ w takiej kombinacji widziałem je w sklepie i uważam, że całkiem fajnie się prezentują.

Poza tym wszystkie mają dość podobne wymagania.

 

Chciałbym lać tam wodę z RO z niewielką domieszką kranovitu.

Tutaj narodziło mi się pytanie, czy krewety zniosą tak miekką wodę ?

Cel jest taki, że muszę zmiękczyć, ponieważ chcę zejść do PH ok. 6.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...