Jump to content

Bazalt nie dla krewetek?

Tazz
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Kupiłem dziś 4kg bazaltu o granulacji 2-4mm do mojego przyszłego krewetkarium.

Reset robię w sobotę i zastanawia mnie czy mogę mieć krewetki przy tym bazalcie.

Bo na opakowaniu jest napisane "Nie zalecane dla ryb spożywających pokarm z dna, ze względu na ostre krawędzie" czy jakoś tak. Czy krewetki się nie pokaleczą i będą mogły po tym normalnie się poruszać, i będę mógł sadzić roślinki?

Ja wiem że nie, ale nie wiem czy się nie pokaleczą one :|

I tak jeszcze jedno pytanie.

Słyszałem że bazalt trzeba wyparzyć 2 razy.

Dziś wyparzyłem już, i jutro jeszcze raz. Tyle starczy?

I jak go rozłożyć w akwa? Tzn. Ile dać z przodu a ile z tyłu?

Przecież masz napisane na opakowaniu. To nie tylko kwestia pobierania pokarmu ale przecież będą jakoś się poruszać po tym bazalcie,a jak jest faktycznie ostry to tak jakbyś ty miał chodzic po szkle. Ja mam piasek i krewety są bardzo szczęśliwe.

,,podobnież wypłukać trzeba 2 razy'', płuczesz do póki nie będzie leciała czysta woda.

Ja mam na takim bazalcie kirysy, trafiły one po założeniu akwarium, niby ostry... ale płucząc żwirek, nigdy się nim nie pokaleczyłem, pomimo, że wciskałem rękę głęboko w wiadrze w te kamienie. Kirysy ani żadne inne ryby nie są poranione.

:zamieszany:

Bakterie? Sklepowy bazalt ma jakieś bakterie? Od czasu do czasu? A jakie to bakterie? Dobrze że w środowisku naturalnym, ryby mają wszystko sterylne. :zamieszany:

Podłoże sklepowe wystarczy wypłukać pod kranem. Gotowania nie ma absolutnie żadnej potrzeby. Najlepiej zrezygnuj z usług tamtego forum, skoro doradzają takie rzeczy. Żaden znany mi akwarysta nie gotował jeszcze podłoża. :P