Jump to content

Pomożcie mi z chorobą bojownika


Recommended Posts

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=6&t=14640

Bardzo nam pomożesz, jeśli się dostosujesz i napiszesz więcej informacji.

 

 

Akurat w tym przypadku moim zdaniem dostosowanie się do regulaminu nic nie pomoże. Widać że ryba ma problemy z podpłynięciem do powierzchni. Czyli wiadomo co będzie. Dziwne i trochę szkoda że właściciel ryby nie zareagował trochę wcześniej, może wtedy dało y sie cos zrobić.

 

Moja jedyna rada to "rybkę spuścić w kiblu".

Link to comment
Share on other sites

otow akwarium ma 45 l, filtr: aquael typ fan -1, 230 v, 50 Hz i jest wlaczony caly czas. ryby: skalar, danio, molinezja, samica i samiec bojownika, 3 kirysy. innych sprzetow brak. grzalka jest ale wylaczona. temperatura wody 18 C, pokarm vitality color. parametry wody nie wiem, nie mam takich urzadzen do pomiaru. a z rybką pojawil sie wlasnie ten problem z miesiac temu, wyjechalam na 5 dni, po 4 dniach rybki dostaly pokarm. zostaluy nakarmione przez moja kolezanke, domyslam sie ze moze za duzo pokarmu podala.. ale dziwne byloby to ze tylko utej rybki pojawilo sie costakiego.. reszta jest normalna.. Rybka zyje, jakby nie zyla to wogole tego tematu bym nie zakladala. szkoda mi tylko jej... bo normalnie je, lecz kiedy chce plywac to sie toczy jak banka jakas... ;/ przez ten plyn w srodku..

Link to comment
Share on other sites

Nagła opuchlizna i nastroszone łuski wskazują na posocznicę. A ogółem opuchlizna, jest spowodowana; rakiem narządów wewnętrznych, wrzodem... co jest to jednoznaczne.

Ogółem większość tych rybek masz stadnych, w za małych ilościach, lub też po prostu, za dużych na ten litraż (wszystkie, które masz). I pisz poprawnie.

 

Atreyu są też inne metody.

Link to comment
Share on other sites

 

Moja jedyna rada to "rybkę spuścić w kiblu".

Super, niech tam umiera kilkadziesiąt minut w spokoju. Jak zabić, to jedno mocne uderzenie. Żaden kibel, żadne zamrażanie. Szybko i skutecznie.

 

Zwróć uwagę na cudzysłów... jeśli jakieś zdanie jest w cudzysłowiu oznacza to ze jest to raczej cytat a nie własna myśl. W akurat tym przypadku to była taka przenośnia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...