Jump to content
Sign in to follow this  
Mpro

Marniejące krypokoryny?

Recommended Posts

Witam mam taki problem, od miesiąca mam w akwarium 5 kryptokoryn (zielone i brązowe). Od jakiegoś tygodnia liście robią się zółte po czym gniją, dodam że inne rośliny w akwarium mają się dobrze i że nawożę mikro i makro. Czy nie jest to spowodowane klimatyzacją rośliny? A może brak potasu?

Nie wiem jakie masz rodzaje kryptokoryn ale większości przeprowadzki nie służą.Zdarza się,że po wyrwaniu/wyciągnięciu z podłoża/i wsadzeniu/włożeniu/do innego marnieją i gniją.Mimo to są mocne,puszczą nowe liście z korzeni.Chyba,że problem inny.

Też mi się wydaje że to tego wina. Już 2 małe listki wyrosły, jednak pozostałe padają.

Jak wiadomo Cryptokory są roślinami pawie bez wymagań, rosną nawet przy standardowym wyposażeniu pokryw, marnieją tylkow jednym wypadku, mają za mało miejsca na korzenie. Cryptokora rośnie ale musi mieć bardzo rozwinięty system korzeniowy. Wiec albo posadziłeś ją w piasku albo masz tylko 2-3 cm żwiru i nie może się porządnie ukorzenić.

Jak wiadomo Cryptokory są roślinami pawie bez wymagań, rosną nawet przy standardowym wyposażeniu pokryw, marnieją tylkow jednym wypadku, mają za mało miejsca na korzenie. Cryptokora rośnie ale musi mieć bardzo rozwinięty system korzeniowy. Wiec albo posadziłeś ją w piasku albo masz tylko 2-3 cm żwiru i nie może się porządnie ukorzenić.

Zdziwiłbyś się... moja rośnie właśnie w bardzo małej warstwie i strasznie szybko rośnie, plus się rozwija, przycinam ją ostro.. rośnie jak szalona.