Skocz do zawartości

jakie oświetlenie do 25l oraz CO2 ??


czester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam akwarium o wymiarach: 35 szerokości 25 długości 30 wysokości.

Akwarium było robione na zamówienie.

Aktualnie mam w nim zwykłą żarówkę 25w.

http://www.sklep.asaj.pl/Img.ashx?Id=40348&w=300&h=300

coś takiego.

Znalazłem na allegro taki oto zestaw: http://allegro.pl/swietlowka-oprawa-swietlowkowa-meblowa-typu-wera-8-i1830905039.html

I nie wiem czy kupić go czy zostawić takie jakie mam oświetlenie.

głównie chodzi mi o to aby roślinki ładnie rosły bo rosną aby tam gdzie jest żarówka.

tak wygląda akwarium.

Dołączona grafika

 

a druga sprawa to CO2. Czy do takiego akwarium jest sens kupować CO2 czy dać sobie spokój? używam nawozu 3 razy w tygodniu po 4ml (AQUA GAINER)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta świetkówka będzie na jakiejś obudowie czy gdzieś chcesz ją przykręcić? w sumie zostanie ci tylko po około 0,5cm po bokach akwarium. Ja bym wkręcił 2 energooszczędne kompakty z zimną barwą (np. jakieś 8 watowe). Co do nawożenia CO2.. Nie wiem czy to ma jakiś sens jeżeli masz tak mały zbiornik. Niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony w tym temacie. Jakąś bimbrownie byś mógł postawić, lecz nie wiem czy nie za bardzo by ci to PH wody nie zbiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłeś na to żeby żarówkę zastąpić świetlówką kompaktową, czyli mówiąc po ludzku żarówką energooszczędną? Jedna w takim zbiorniku wystarczy.

 

To dokładnie to samo co zestaw ze świetlówką, tylko kształt rury inny. Znajdź koniecznie "cold white"/6500K [lub okolice]. Większość żarówek to 2700-4700K, warm lighty, które się nie nadają.

 

CO2 - EC "węgiel w płynie", bimbrownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...