Jump to content

rozmiar kirysków a krewetki


śledź
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie po długiej przerwie, podczas której całkiem sporo nauczyłem się o akwarystyce.

 

Sytuacja wygląda tak- jeden ze zbiorników, jakie posiadam ma wymiary 60*30*35, obsada to 12 neonów Innesa i sporo krewetek RC, dekoracje to korzeń, mchy, kabomba. Postanowiłem dokupić jakieś kiryski- znalazłem korzystną ofertę na allegro i zdecydowałem się na 6 szt. Corydoras arcuatus- sprzedawca mówił, że rybki są niewielkie... a okazało się, że są całkiem wyrośnięte, samice mają po te swoje maksymalne 5cm. Kiryski trafiły na razie do kwarantanny, a ja się zastanawiam, czy ten niegroźny z natury dla krewetek gatunek nie wciągnie mi maluszków RC? Bo "na oko" to nie ma najmniejszego problemu aby te zmieściły im się do pyszczka. Trzymał ktoś kiedyś kirysy z krewetkami? Liczę na odpowiedzi, z góry dzięki;)

Link to comment
Share on other sites

Jestem absolutnie pewien, że to arcuatusy. Zastanawia mnie jednak to, że chowały się one przez całe życie w akwarium bez krewetek, zapewne karmiono je żywym pokarmem, więc zastanawiam się jak one po wpuszczeniu do moich RC odróżnią je od, powiedzmy, ochotki, którą były karmione?

Link to comment
Share on other sites

Kiryski to nie drapieżniki, wprost przeciwnie. Raczej trudno mi wyobrazić sobie że rzucają się w szaleńczym szale na każde mięso które zauważą. Raczej zakładaj że były karmione byle czym, co opadało na dno. Nigdy nie słyszałem o przypadku żeby kirysek zaatakował krewetkę. Nie mówię że to niemożliwe, akwarystyka to taka dziedzina która potrafi zaskoczyć i czasami wychodzi poza ustalone ramy, ale ja bym się nie obawiał, tylko je wpuścił do ogólnego zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...