Skocz do zawartości

rozmiar kirysków a krewetki


śledź
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po długiej przerwie, podczas której całkiem sporo nauczyłem się o akwarystyce.

 

Sytuacja wygląda tak- jeden ze zbiorników, jakie posiadam ma wymiary 60*30*35, obsada to 12 neonów Innesa i sporo krewetek RC, dekoracje to korzeń, mchy, kabomba. Postanowiłem dokupić jakieś kiryski- znalazłem korzystną ofertę na allegro i zdecydowałem się na 6 szt. Corydoras arcuatus- sprzedawca mówił, że rybki są niewielkie... a okazało się, że są całkiem wyrośnięte, samice mają po te swoje maksymalne 5cm. Kiryski trafiły na razie do kwarantanny, a ja się zastanawiam, czy ten niegroźny z natury dla krewetek gatunek nie wciągnie mi maluszków RC? Bo "na oko" to nie ma najmniejszego problemu aby te zmieściły im się do pyszczka. Trzymał ktoś kiedyś kirysy z krewetkami? Liczę na odpowiedzi, z góry dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie pewien, że to arcuatusy. Zastanawia mnie jednak to, że chowały się one przez całe życie w akwarium bez krewetek, zapewne karmiono je żywym pokarmem, więc zastanawiam się jak one po wpuszczeniu do moich RC odróżnią je od, powiedzmy, ochotki, którą były karmione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski to nie drapieżniki, wprost przeciwnie. Raczej trudno mi wyobrazić sobie że rzucają się w szaleńczym szale na każde mięso które zauważą. Raczej zakładaj że były karmione byle czym, co opadało na dno. Nigdy nie słyszałem o przypadku żeby kirysek zaatakował krewetkę. Nie mówię że to niemożliwe, akwarystyka to taka dziedzina która potrafi zaskoczyć i czasami wychodzi poza ustalone ramy, ale ja bym się nie obawiał, tylko je wpuścił do ogólnego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...