Jump to content
Sign in to follow this  
kaali91

problemy z pH

Recommended Posts

witam,

Jestem mlodym akwarysta, dopiero co zaczelem swoja piekna przygode z akwarium.

moze zaczne od sprzetu jaki posiadam aktualnie.

60 L akwarium, pompka, grzalka 100W, zwirek, 3 roslinki sztuczne i duzo zapalu do pracy chociaz mam problemy.

moim problemem jest pH, od samego poczatku cos podnosilo mi pH w wodzie, obnizyłem pH wody preparatem AQUACID pH MINUS z poziomu 7.8 do 6.5 i wszystko fajnie pieknie ale jak sprawdzilem ponownie za godzine pH to odczyn znowu powrocił do poziomu 7.8 z tego co mi wiadomo tak byc nie powinno prawda?

Z czasem zaczelem kazda czesc akwarium testowac odzielnie, zwirek, roslinki nic nie podnosilo mi pH wody, dopiero jak sprawdzilem pompke. fakt pompka ma juz swoje lata, sprawdzielem ja i okazalo sie ze ona mi podnosi pH wody, po tym sprawdzeniu kupilem nowa gabke i znow bylo to samo.

co mam zrobic w tej sytuacji, nie chciałbym kupowac nowej pompki. co mi poradzicie?

Za kazda dobra rade serdecznie dziekuje.

wlasnie mam tez wysokie, mam 7.8. ale myslalem ze jak obnize poziom pH to mi on zostanie.

W pierwszej kolejności zaczęłabym od pomiaru twardości - szczególnie KH, które pewnie jest wysokie i buforuje (utrzymuje na stałym poziomie) pH. I w tym przypadku tylko zmiękczenie wody będzie punktem wyjściowym do zakwaszania ;)

Praparat którego użyłeś do obniżenia pH jest na bazie kwasu solnego, więc jak zamierzasz go używać to jak wiesz co to "kwas solny i że to się pije bez zapojki" to radzę sie w 'to' zaopatrzyć albo zbankrutujesz.

Koledze chyba chodziło o to żeby nie wlewać wody do kwasu tylko w odwrotnej kolejności,nie jestem pewien czy o to mu chodziło trochę nie jasno napisał.

Rozrabiając jego roztwór musisz zmieszać kwas z wodą,nie wlewa się do akwarium czystego kwasu.

Co do samej kalkulacji kwas+woda ma takie same działanie jak preparat który kupiłeś

ale wychodzi o wiele taniej.