Skocz do zawartości

problemy z pH


kaali91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Jestem mlodym akwarysta, dopiero co zaczelem swoja piekna przygode z akwarium.

moze zaczne od sprzetu jaki posiadam aktualnie.

60 L akwarium, pompka, grzalka 100W, zwirek, 3 roslinki sztuczne i duzo zapalu do pracy chociaz mam problemy.

 

moim problemem jest pH, od samego poczatku cos podnosilo mi pH w wodzie, obnizyłem pH wody preparatem AQUACID pH MINUS z poziomu 7.8 do 6.5 i wszystko fajnie pieknie ale jak sprawdzilem ponownie za godzine pH to odczyn znowu powrocił do poziomu 7.8 z tego co mi wiadomo tak byc nie powinno prawda?

 

Z czasem zaczelem kazda czesc akwarium testowac odzielnie, zwirek, roslinki nic nie podnosilo mi pH wody, dopiero jak sprawdzilem pompke. fakt pompka ma juz swoje lata, sprawdzielem ja i okazalo sie ze ona mi podnosi pH wody, po tym sprawdzeniu kupilem nowa gabke i znow bylo to samo.

 

co mam zrobic w tej sytuacji, nie chciałbym kupowac nowej pompki. co mi poradzicie?

 

Za kazda dobra rade serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o to żeby nie wlewać wody do kwasu tylko w odwrotnej kolejności,nie jestem pewien czy o to mu chodziło trochę nie jasno napisał.

Rozrabiając jego roztwór musisz zmieszać kwas z wodą,nie wlewa się do akwarium czystego kwasu.

Co do samej kalkulacji kwas+woda ma takie same działanie jak preparat który kupiłeś

ale wychodzi o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...