Skocz do zawartości

Ospa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie.

Czy po tygodniu leczenia Tropicalem Ichtio należy powtórzyć ten cykl nawet jeśli objawy ustąpiły?

Nie chciałbym niepotrzebnie lać chemii.

Ogółem masz wszystko opisane na etykietce leku... Lekarstwo leje się jeszcze przez kilka dni od ustąpienia objawów, aby kulorzęsek całkowicie wyginął. Później robi się większą podmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie !

Proszę o szybką odpowiedż , bo nie wiem co mam robić . W sobotę kupiłem parkę gupików i wpuściłem do ogólnego 126 L ( same żyworódki ) , na drugi dzień u samicy zauważyłem wysyp białych kropek , 100% ospa , odłowiłem ją , a w ogólnym podnosiłem temp. co dwa stopnie aż do wczoraj 32,5 stopnia i sól akwarystyczna . Dziś pół obsady ma białe kropki na ciele , moje pytanie , lać jakąś chemie czy trzymać temp przez 3 - 4 dni . Wolałby nie lać ze względu na rośliny . Proszę o odp.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Costapur już zamówiony , jutro będę aplikował . Dziś dodałem jeszcze soli akwariowej , zobaczymy co z tego wyjdzie . Jeden kirys coś taki niemrawy , pływa boczkiem , reszta 4 szt. mają się jak narazie dobrze , temp. 33 stopnie , jutro zmniejszę do 30 i dam costapur .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Proszę o poradę . Dziś wlałem ostatnią dawkę sera costaforce , temp. 28 stopni ,brak oznak choroby , w piątek chcę obniżyć do 26 . Czy dobrze kombinuje - w sobotę chcę podmienić 30% wody ( odstała oczywiście ) dodam Tropical multimineral , wkłady od kubła ( ceramika , zeolit i gąbka ) wypłucze w odstanej wodzie i na gąbkę poleje bakterie nitryfikacyjne Tropicala . Za tydzień w sobotę znów podmiana 30% z łyżką soli akwarystycznej ( profilaktycznie ) a za ok. 3 dni po podmianie Tetra Plantamin , bo rośliny trochę ucierpiały .

Czy dobrze myślę ?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...