Jump to content

Problem z wodą

akwarysta24
 Share

Recommended Posts

Witam ponownie. Ostatnio zakupiłem testy wody i okazuje się, że mam ją dość twardą:

7,2 ph

17 dGH

8 dKH

Oszukałem się w internecie, ale niestety nie mogę znaleźć niczego poza pyszczakami i innymi rybkami afrykańskimi. Co możecie zaproponować? Szukam jakiś par rybek, lub też rybek ławicowych do akwarium 200 litrowego. Czy będzie konieczne utworzenie tanganiki bądź też malawi, czy obejdzie się bez tego?

Proszę POMÓŻCIE!!!

Myślę, że tragedii nie ma ja mam KH - 13 i GH 12 a ph gdybym nie zbijał podając co2 miałbym około 7,6 moim zdaniem możesz mieć większość z ogólnie dostępnych rybek.

oczywiście nie mam tu na myśli ryb wymagających specjalnych warunków np. paletki itp.

PH niby ok ale dGH i kGH dość wysoki. Więc co mi się podoba:

Prętnik karłowaty, kiryski, ramirezki, bojownik, razborki, bystrzyki czerwone, skalary, zbrojniki, labeo...

I tu proszę o jakieś propozycje obsady, bo wiem że tego wszystkiego to już za dużo do jednego baniaczka.

Interesowały by mnie jakieś większe pielęgnice które ewentualnie mógłbym dodać do tej wody i wyżej wymienionych rybek.

Bardzo ciekawa obsada a czy kirysków mógłbym dać ok 10 szt.

Myślę, że tak.

i jakich najlepiej do takiej wody?

Obojętne. Byle wszystkie były takiego samego gatunku.

I czy do tego mógłbym dać jedną sztukę terrorysty labeo?

Raczej bym nie dodawał.

A jeśli chodzi o jakieś pielęgnice to czy coś wchodziło by w grę? Chodzi mi o parkę dużych rybek aby współżyły w zgodzie z resztą obsady a zarazem ładnie się prezentowały. Jeśli mógłbym coś takiego dać to proszę o propozycje. Wiem że w ostateczności można dodać parę skalarów ale poczekam na propozycję z pielęgnicami.