Skocz do zawartości

Krewetka filtrująca i pierwotniaki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytania do szanownego grona - czy krewetka filtrująca zjada pierwotniaki, które unoszą się w wodzie? Od ok. 2 tygodni mam zwiększoną ilość pierwotniaków (po leczeniu bactopurem) i zastanawiam się czy taka krewetka je wyjada. Nie mam 100% pewności, że to pierwotniaki, ale na pewno są to jakieś żyjątka. Po nabraniu trochę wody z akwa do słoika i po podświetleniu latarką (najlepiej wieczorem - w ciemnym pomieszczeniu) widać (nawet gołym okiem) jak to coś pływa. Lepiej oczywiście przez lupę. Są to takie małe cząstki (na oko 0.05mm albo mniej) i tak śmigają chaotycznie. Jest tego coś ok. 5-10 sztuk na cm3. Kiedyś było więcej 20-30 sztuk na cm3. Krewetkę mam od 2 dni. Ilość tych "pyłków" zmniejsza się, ale może to przypadek.

A więc jak to jest z tymi krewetkami?

Wyczytałem tylko tyle, że młode żywią się pierwotniakami.

A dorosłe - duże? Moja ma ok. 6cm

Ale czy to u mnie to pierwotniaki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedzą je młode to i dorosłe też będą :)

Tylko że młode (podobnie jak u ryb) są mniejsze i mają co za ty idzie mniejsze "gęby" i wszystko mniejsze.

Do kolegi/koleżanki petenia napisane jest, że "podaję drobny pokarm taki jak dla narybku" ale nie, że pierwotniaki - a to różnica. Narybek jest różny

 

może zna ktoś jakąś dobrą (po polsku) stronę o krewetkach?

ps. na http://www.krewetkomaniacy.pl nic nie znalazłem - w zasadzie nic tam nie ma - a tacy maniacy :)

 

DODANO: 19.02.2009, 18:55

Uzupełnienie: Jest tak: pierwotniaków w zasadzie już nie ma - jakieś pojedyncze sztuki.

Co pomogło: nie wiem, jest bardzo wiele możliwości.

Nie wiem czy ta krewetka je wyjadła, ale od kiedy ją mam systematycznie z dnia na dzień zmniejszała się ich ilość. Może to czas zrobił swoje? Dodatkowo odmuliłem dość dokładnie dno, mało karmiłem ryby, światło paliłem ok. 4 godziny na dobę. W zeszłą niedzielę dodałem 1/2 dawki do wody preparatu Tropicala Cristal (podobno mało skuteczny) i w poniedziałek kolejne 1/2 dawki. W poniedziałek wieczorem było najgorzej (ale wtedy cały czas świeciło się światło) Krewetkę mam od wtorku. Odmulenie dna i wyczyszczenie filtra w wtorek. A i jeszcze jedno - woda jest leciutko słona - ok. 1 łyżka stołowa w całym akwa.

Napisałem takie sprawozdanie bo może przyda się to komuś, albo ktoś potrafi wyciągnąć z tego jakieś wnioski - jak tak to proszę o napisanie ich.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...