Skocz do zawartości

Limnophila sessiliflora - zmarniała, co zrobić?


MacKnick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeszcze niedawno moja sessiliflora wyglądała tak:

 

http://img822.imageshack.us/img822/6619/p0409112258.jpg

 

Ale nagle pewnego dnia wstaję rano patrzę i oczom nie wierzę... limnophila zmarniała że szok... chwile postałem pomyślałem i chyba znam przyczynę... własna głupota czyli podwójna dawka easycarbo (nie pytajcie jak bo wolę nie mówić :D ).

 

A więc teraz wygląda tak:

 

http://img831.imageshack.us/img831/3190/p2009111601.jpg

 

Jak widać nowe odrosty są już ładne (chociaż nie takie jak przedtem :cry: ) tylko co teraz z nią zrobić? Chyba nie ma szans żeby odżyła a więc odciąć te nowe, żywe odrosty i zasadzić od nowa w podłożu czy co?

 

Światło: ok. 0,6W/l 6000k

Kulki glina-torf w podłożu, no i to nieszczęsne EasyCarbo 0,2ml codzinnie chociaż teraz zaprzestałem stosowania no ale powrócę oczywiście (wtedy wlałem około 0,5 ml chyba)

 

Parametrów nie mierzę.

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedź :|

 

 

P.S.

 

Jeszcze przy okazji spytam. Jak taka roślinka sobie rośnie i rośnie a chcę żeby sięgała tafli to nie mam jej nic ruszać czy lepiej co trochę przycinać żeby była gęsta? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło: ok. 0,6W/l 6000k

 

Kulki glina-torf w podłożu, no i to nieszczęsne EasyCarbo 0,2ml codzinnie chociaż teraz zaprzestałem stosowania no ale powrócę oczywiście (wtedy wlałem około 0,5 ml chyba)

 

Parametrów nie mierzę.

 

 

Czy to możliwe że to od EasyCarbo się tak porobiło? Bo Hygrophilia Polysperma jest nienaruszona można powiedzieć, tak samo Taiwan Moss...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że cabomba nie potrzebuje CO2 w takich ilościach jak 0.5 ml

A co do taiwana i nadwódki wielonasiennej to EC jest bardzo ważne i są to rośliny, które a zwłaszcza taiwan lubią EC.

Parametry jeśli masz testy to zmierz.

No te światełko troszeczkę za duże. Tak mniej więcej to 0.5-0.4 W na litr.

Te pędy nowe cabomby to odetnij i do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co do EasyCarbo i Limnophili to ja na 50l podaje 5ml co drugi dzień lub 3ml co dziennie i jest ok, Limnophila rośnie jak szalona co dwa tygodnie odrasta mi około 10cm po przycince.

Podajesz jeszcze inne nawozy?

Ja oprócz EasyCarbo podaje profito( 2ml raz w tygodniu) i kalcium z potasem(5ml raz w tygodniu).

Ja bym przyciął te nowe i zasadził je - na pewno odżyją a te zmarniałe bym wyrzucił.

Jak chcesz żeby się zagęściła to ją przycinasz, wtedy wypuszcza nowe pędy z boku i tym sposobem się zagęszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...