Skocz do zawartości

[205L] ogólne - w trakcie zakładania...


jerkol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo proszę o ew. korektę do planowanej obsady.

 

O baniaku słów kilka:

120x40x50 profilowane

podłoże: ADA Amazonia (new) + Powder na wierzchu + PowerSand pod spodem + trochę piasku kwarcowego na plażę

2 korzenie (olchowy i mangro)

 

Filtr: Eheim 2228 (z deszczownią) - wkłady standard + prefiltr (ale wyjęta niebieska gąbka)

Grzałka: Jager 200W

Oświetlenie: 3x39W T5

CO2: brak planów

Rośliny: m.in heniek z przodu, nurzańce z tyłu, mchy na korzeniach i wiele innych (środek w trakcie projektowania)

 

Planowana obsada:

- skalary 2+2

- neon czerwony 20

- danio pręgowany 10

- zbrojnik niebieski 1 (na razie)

- kiryski pstre 6

- otoski 6

- krewetki Red Cherry XX

- ampularia

no i kilkanaście gupików (muszę przenieść z małego - 60l - bo się nie mogą z bojownikiem dogadać; a i skalary będą miały od czasu do czasu urozmaiconą dietę ;) )

 

Jeśli kirysy będą robiły za duży bałagan w podłożu, to zamiast pstrych - kiryski pigmeje ok. 10

 

Skalary i danio - wiem, że z różnych biotopów, ale taki zestaw się małżonce podoba :)

 

Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowana obsada:

- skalary 2+2

- neon czerwony 20

- danio pręgowany 10

- zbrojnik niebieski 1 (na razie)

- kiryski pstre 6

- otoski 6

- krewetki Red Cherry XX

- ampularia

no i kilkanaście gupików (muszę przenieść z małego - 60l - bo się nie mogą z bojownikiem dogadać; a i skalary będą miały od czasu do czasu urozmaiconą dietę ;) )

Hmm myślę, że obsada ok. Zastanawiałbym się tylko czy nie odpuścić Danio, ale ogólnie nie można się niczego doczepić.

Zbrojników daj parkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie utrzymasz małego heńka przy zbrojnikach i kiryskach.

Danio mają ADHD, są trochę bardziej zimnolubne i ogólnie nie pasują, ale skoro wam się podobają to nie widzę przeszkód.

Skalary wszamią RC na śniadanie. Jeśli nie chcesz by to samo stało się z neonami, musisz kupić młode skalary.

Ryb takich jak kiryski czy otoski, w takim baniaku, nie po 6 sztuk. Przynajmniej 2-3 razy tyle.

 

Ogólnie zakładam że masz duże doświadczenie z zielskiem i wiesz na co się porywasz? Bo ADA to bardzo wymagające podłoże, dajesz też bardzo mocne światło... i nie ma CO2. Tutaj butla powinna być na starcie, bez tego - z taką resztą, sukcesu nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowana obsada:

- skalary 2+2

- neon czerwony 20

- danio pręgowany 10

- zbrojnik niebieski 1 (na razie)

- kiryski pstre 6

- otoski 6

- krewetki Red Cherry XX

- ampularia

no i kilkanaście gupików (muszę przenieść z małego - 60l - bo się nie mogą z bojownikiem dogadać; a i skalary będą miały od czasu do czasu urozmaiconą dietę ;) )

Hmm myślę, że obsada ok. Zastanawiałbym się tylko czy nie odpuścić Danio, ale ogólnie nie można się niczego doczepić.

Zbrojników daj parkę.

Właśnie zacząłem małżonkę przekonywać w temacie zmiany TEJ części obsady - znalazła coś innego razbora galaxy. Z deszczu pod rynnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi

 

Nie utrzymasz małego heńka przy zbrojnikach i kiryskach.

A co byś polecił do sprzątania "podłogi"? Myślałem i kiryskach karłowatych - podobno mniej kopią.

A do porządków z glonami? Otoski wystarczą?

 

Ogólnie zakładam że masz duże doświadczenie z zielskiem i wiesz na co się porywasz? Bo ADA to bardzo wymagające podłoże, dajesz też bardzo mocne światło... i nie ma CO2. Tutaj butla powinna być na starcie, bez tego - z taką resztą, sukcesu nie wróżę.

Nie mam :oops:

Ale ostatnio poznałem człowieka, który "siedzi w roślinach" od kilku ładnych lat, myślę, że mi pomoże (tzn. mam taką nadzieję).

Proszę o wytłumaczenie (łopatologicznie) co to znaczy wymagające podłoże? Z założenia miało tak być: dobre podłoże i dużo (w miarę - to nie holender) światła, ale brak CO2 - nie chcę dżungli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie utrzymasz małego heńka przy zbrojnikach i kiryskach.

 

Ogólnie zakładam że masz duże doświadczenie z zielskiem i wiesz na co się porywasz? Bo ADA to bardzo wymagające podłoże, dajesz też bardzo mocne światło... i nie ma CO2. Tutaj butla powinna być na starcie, bez tego - z taką resztą, sukcesu nie wróżę.

Co do kiryskow, to tez mnie straszyli, ze aquasubstrate Ii+ plus maly heniek i kiryski (panda)nie wypali, a jednak problemow nie ma.

Ja uwazam, ze dla henka bedzie za malo swiatla, a bez co2 nie urosnie zbytnio.

 

Ps. Pisze z telefonu i "ogonkow" brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...