Skocz do zawartości

Brzanki a krewetki


broda17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy brzanki dobrze tolerują krewetki? chciałbym ok 12 szt. dorzucić do swojego zbiornika, żeby czyściły lepiej dno. 6 kirysków niestety średnio sobie z tym radzi. Mam także 2 pytanko, a mianowicie, czy liczba ryb ma jakoś wpływ na liczbę krewetek?

A może po prostu zainwestować w jakiś dobry odmulacz? tylko czy drobniutki piasek kwarcowy nie zostanie przez niego wciągnięty?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, drobniutki piasek może być wciągany.

Nie jestem pewien, ale raczej w każdym przypadku ilość ryb wpływa na zmniejszenie ilości, którą możemy jeszcze wrzucić, tak samo jak z krewetkami, musimy mieć miejsce w akwarium, nie wrzucimy ich max do akwarium i dolejemy szklanką wody do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakim litrażu rozmawiamy?

Ale raczej nie powinny być przez nie zjedzone.

 

Jeśli myślisz, że krewetki będą Ci czyścić dno to raczej nie licz na to.

 

. dorzucić do swojego zbiornika, żeby czyściły lepiej dno. 6 kirysków niestety średnio sobie z tym radzi.

Czekaj, czekaj Ty myślisz, że Kiryski będą Ci jadły "kupki" czy inne odpady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast myślałem tutaj o tych kupkach :)

Czy Ty na serio myślisz, że ryby usuwają te kupki? :zamieszany:

 

Aby ich nie było zapewnij odpowiednią filtrację i odmulaj dno i tyle.

Odmulaczem może być nawet zwykłe wąż ogrodowy.

A wciągnięty żwirek z powrotem daj do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak myślałem :)

 

W takim razie muszę zakupić odmulacz, niestety nie mam czasu, żeby kombinować, by go robić samemu :)

 

Dzięki bardzo za odpowiedzi :)

 

 

Ale gdyby ktoś jeszcze tu zaglądał, to zadam pytanko, żeby nie zakładać nowego postu i nie zaśmiecać forum.

 

Jaki jest wg Was najlepszy sposób na usuwanie glonów z szyb?

Czy lepszy jest skrobak z żyletką, czy z gąbeczką? A może czyścik magnetyczny?

Muszę zacząć z tym walczyć, bo niestety pojawia mi się ich dość dużo na szybach. Ampularie to cieszy, ale mnie nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścik magnetyczny jest moim zdaniem takim bajerem dla ludzi bojących się zamoczyć i mających kase. Czyścik kosztuje kilka zł, niby nie majątek, ale osobiście nie wydałbym na to. Sam nie czyszczę szyb, bo nie widać zielonych plam, ale czyszcząc, czyszczę gąbeczką, jest to najlepsze dla mnie rozwiązanie, a żyletką można porysować szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje czyścik magnetyczny. Coprawda jest on droższy ale nie straszysz ryb ręką, jeśli nie masz dużo czasu to nim jest szybciej a ponadto nie musisz zdejnować pokrywy. Nie kupuj jakiegos wielkiego bo zwłaszcza jeśli masz zakamarki będzie ci łatwiej czyścić, nie wydasz też majątku na czyścik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszysz ryb ręką... no jeżeli zbiornik ma 20 l i wkładając w niego rękę, woda się wylewa, to rzeczywiście lepiej znaleźć inny sposób. Ryby wbrew pozorom rozpoznają właściciela, co więcej, niektóre ryby można wytresować... Karpie koi możesz karmić z ręki, będą podpływać same do człowieka, podobnież tak samo można zrobić ze zbrojnikowatymi, plecostomusem, na pewno też i z innymi. A moje ryby jakoś strasznie się nie przejmują, kiedy im czyszczę dno, pływają raczej normalnie, nie zwracają na to większej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...