Skocz do zawartości

CO2 na roślinkach


kamil6969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwa 180litrów z (moim zdaniem) dużą obsadą roślinną. Początkowe oświetlenie to 60W i bez nawożenia CO2. Około tydzień temu dodałem 2x35W, oraz 2-3 dni temu zaczął funkcjonować zestaw CO2 z allegro (butla, elektrozawór itd...) Sprawa polega na tym że wkońcu zauważyłem że mikro bombelki dwutlenku węgla są w całym akwa, a z niektórych roślinek "odklejają" się jakieś bomble. Na stałym teście z JBL kolor preparatu jest niebieski, czyli bez zmian, tak jakby w wodzie dalej nie bylo CO2.. Te bombelki to już jest bomblowanie roślin tlenem czy poprostu dwutlenek się osadził na liściach i to tak wygląda? Moim zdaniem zbyt szybko na nadmiar tlenu...? Wole zapytać profesjonalistów ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bąbelki to bąble tlenu nie Co2.

To możesz to jakoś uzasadnić?

Sam podaję co2 z butli trochę czasu i też to samo miałem.W efekcie bąbelki w całym akwarium i pod liśćmi też.

Co2 ma taką tendecję do przyklejania się do roślin jak i ozdób w akwarium.

Szczególnie w pobliżu miejsca emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 bąbel na kila sekund czy coś mógłby się przyklejać?

Wcześniej napowietrzacz pewnie by go zdmuchnął.

Aby one się przyklejały musiałby wylatywać z taką częstotliwością jak tlen z napowietrzacza z filtra.

Jasne że tak.

Zacznij używać butli to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się nimi przejmował... To tylko zwykła ciekawość;)

Początkowo miałem (przez 2 dni) 1 bombel na 3-4 sekundy, wczoraj podkręciłem na 1 na sekundę... Słyszałem że nie można dać odrazu 1 na sekunde bo to może być zbyt duży szok z PH a testów do pomiaru niestety nie posiadam.

 

Ps. do AsFeron: podczas podawania CO2 czyli przez cały dzień napowietrzanie mam wyłączone, napowietrzacz włącza się automatycznie w nocy gdy gaśnie światło i wyłącza się CO2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak.

Zacznij używać butli to pogadamy.

Nikt Cię nie zmusza do tego, żebyś gadał, więc jak nie masz nic ciekawego to się nie odzywaj.

 

Ps. do AsFeron: podczas podawania CO2 czyli przez cały dzień napowietrzanie mam wyłączone, napowietrzacz włącza się automatycznie w nocy gdy gaśnie światło i wyłącza się CO2 ;)

No chyba, że tak. Wtedy mogą to być bąbelki Co2, ale nie powinny w niczym przeszkadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...