Skocz do zawartości

Lampa uv do 25l


Martino74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa UV ogółem wyjaławia wodę, plus zabija bakterie (wszystkie!), a 25 l to małe akwarium, niestabilne biologicznie, więc sam pomyśl co się bardziej opłaca, wzbogacić faunę, czy stworzyć bardzo sztuczny zbiornik. Do tego, żadne z tych rozwiązań, może nie dać pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV, wbrew temu co pisze producent na opakowaniu, nie usunie glonów z roślin, ozdób. Gdyby to był zielony zakwit wody, to ok, ale naloty nie bardzo.

 

Są ślimaki jedzące glony, nertiny, clithony. Są krewetki świetnie radzące sobie z glonami. Jednak to tylko likwidowanie objawu, nie przyczyny.

 

Przede wszystkim należy zadać pytanie: jakie to glony?

Zielone kropki, naloty, białe, czarne nitki, okrzemki, krasnorosty? Nie każdy zwierzak, je każdy rodzaj glonów.

 

Poza tym, co najważniejsze, zamiast kombinować, lepiej zlikwidować przyczynę zaglonienia. Masz testy? Nie, to kup sobie zamiast lampy, przydadzą się nieporównywalnie bardziej. Więc najpierw określmy o jakie glony chodzi, później ustalimy jak je usunąć, ślimaki/krewetki to tylko pomoc, nie panaceum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od glonów i zielska, ale u mnie takie występowały w wodzie gdy było w niej zbyt dużo składników odżywczych czyt. wywaliło mi substrat do wody. Lejesz jakieś nawozy? Ogranicz. Jak nie masz testów to kup, przydadzą się tutaj. Jak długo świecisz? Jaka moc oświetlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...