Jump to content

Żyłka do mocowania mchów.

fforc9e
 Share

Recommended Posts

Hej! Czy do mocowania mchów do różnych kamieni/korzeni itp. potrzebna jest jakaś specjalna żyłka? Posiadam żyłkę wędkarską ale nie jestem pewien czy się nadaje do akwa. Czy przypadkiem taka żyłka nie uwolni jakiś szkodliwych substancji do zbiornika?

Załączam zdjęcie żyłki:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Mam podobne pytanie ;) kupilem kiedys mech przyczepiałem go roznymi rzeczami czym sie da a on i tak caly czas wylatywal. w koncu stracilem nadzieje i plywala na gorze. teraz zarosl mi cale akwarium i mam mech plywajacy... choc chetnie bym go przyczepil do jakiegos kamienia ale nie wiem jak.... ;)

Ja zawsze używam zwykłej białej nitki która po jakimś czasie się rozpuści w akwa i nic po niej nie zostanie, chyba, że będzie to nitka syntetyczna to niestety, ale ona pozostanie w akwa i będzie brzydko wyglądać.

Nie wolno używać nitek kolorowych które uwalniają niebezpieczne dla rybek barwniki.

Widzę trochę się rozpisaliście. :) Ja jednak użyłem tej zylki ze zdjecia. Mineło juz 4 dni i nie widzę żadnych efektów ubocznych. Ogólnie dzieki za informacje. Nie wiedzialem, że zwykła nitka sie rozpuści. Najwazniejsze ze teraz wiem. :))

Dobrze,każdy ma swoje sposoby bo wie jak się z mchami obejść,ale dla laika

czyli mnie żyłka jest najlepsza.

Problem że się plącze i trzeba węzły robić.

Sam nie robię węzłów tylko nacinam końcówkę gałązki i na ścisk żyłka bardzo dobrze się trzyma,nawet nie ma mowy o przecięciu jej tnąc mech.

Bez przesady żyłka nic nie uwalnia inaczej traciła by swoje właściwości... śmiało można stosować.

W 100% się zgadzam.