Skocz do zawartości

Tropical CMF pytanie


pawex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno pisać z tyłu na opakowaniu. Podobno o wiele lepszy jest Ichtio z zastosowaniem soli akwarystycznej. Temp najlepiej 30-32C, niestety nie wszystkie rybki sobie z nią poradzą. Mam ten sam problem postawiłem na Ichtio w połączeniu z solą przy temp. 28C. Na 100L/10ML preparatu, po trzech dniach podmiana 20% wody i 5ML preparatu, zabieg powtarzamy jeszcze 2 razy. Sposób sprawdzony przez parę osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp najlepiej 30-32C, niestety nie wszystkie rybki sobie z nią poradzą..

Podobnie jak z solą, ale przy dodatkowym dobrym napowietrzeniu, typowe tropikalne rybki powinny wytrzymać jeszcze wyższe temperatury.

 

Ok, my Ci możemy powiedzieć jak stosować, ale możemy wiedzieć co leczysz i na co to jest chore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętniki i neony jak najbardziej bez większego problemu. Kirysy w sumie też powinny o ile będzie to tylko okresowo. W środowisku naturalnym i większe temperatury się zdarzają. A jeśli ryby będą siedzieć przy tafli wody, będzie to znaczyło, nie że jest już za gorąco, a ryby siedzą tam gdzie najcieplej, a tyle że jest w niej zbyt mało tlenu. Wystarczy wtedy zwiększyć napowietrzenie i będzie ok. Oczywiście z temperaturą też nie należy przesadzić do pewnej granicy odporność rośnie, ale później drastycznie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jak nalać ile przez jaki czas i ile czasu stosować?

Wszystko masz z tyłu na opakowaniu. Sposób użycia: wakwarium ogólnym - kąpiel długotrwała (7-14 dni) 10ml/100l wody. Po trzech dniach podmienić 20% wody i uzupełnić preparat - 5ml/100l wody. Procedurę powtórzyć jeszcze dwa razy . Po tym czasie kulożęsek powinien ustąpić.Temperatura kąpieli od 27C do 30C. Uwaga! Nie mieszać z innymi preparatami akwarystycznymi wydzielającymi chlor lub tlen!

 

Takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacto active myślę że po leczeniu, ponieważ leki typu CMF zabijają większość pożytecznych bakterii. W trakcie leczenia nie powinien również zaszkodzić. Co do temperatury dowiedziałem się że najlepsza przy leczeniu chemią to 28C, większa tylko zahamuje rozwój bakterii. Więc albo leczymy chemią przy 28C, albo leczymy temperaturą najlepiej 33-34C. Ja wybieram sposób pierwszy. Daj znać jak u ciebie walka z choróbskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odstałej kranówy dolewam trochę wody z akwa, żeby bakterie sobie trochę podziałały :)

 

Biorąc pod uwagę że w samej wodzie jest znikoma ilość bakterii, a w samej kranówce, bez przepływu wody i producentów azotu zbytnio te bakterie nie mają prawa i tak się namnożyć, to było to raczej placebo. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...