Skocz do zawartości

[54l] Nannostomus Beckfordi - Po restarcie - str.8 25.06.12


Kahl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium zalane 16.09.2011

Wymiary: 60x30x30

 

Filtracja: Sera Fil 60 + sera siporax mini + za 2 dni sera super peat

 

Ogrzewanie: Hailea 50W

 

Oświetlenie: Diversa T8 15W DL (niebawem zmiana + odbłyśniki)

 

Podłoże: JBL Manado + ścieżka z żwirku marmurowego 2-4mm (zmiana na piasek kwarcowy)

 

Tło: niebawem czarny brystol

 

Dekoracja: mały korzeń + mała rura + ukryty kamlot z mchem

 

Parametry na chwilę obecną:

PH - 8,00 (do zbicia)

NO2 - 0,0 mg/l

NO3 - 0 mg/l

KH - 10 (do zbicia)

GH - 14

 

Do baniaka wrzucono szyszki w liczbie 6 sztuk.

W planach EasyCarbo.

 

Roślinki:

Echinodorus IMPAI

Echinodorus Wiridis

Cryprocoryna Nana

Cabomba Caroliniana x 2 łodyżki

w planach Lilaeopsisy

 

Docelowa obsada:

1+1 Pielęgniczka Ramireza

4/6 Kirys Sterbai bądź 6 Otosków

+ jakaś ławiczka

 

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, że brak tła nie zrazi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam nadzieję, że brak tła nie zrazi ;)

Jakbyś tego nie napisała, nie domyśliłbym się :P

 

Ogólnie bardzo ładnie jak na początek, tylko roślinek mało. Oby szybko się rozrosły, a ta po lewej strasznie wielka :lol: Korzeń piękny, lecz malutki.

Podłoże zmień lepiej na samo JBL, piasek nie bardzo by tutaj pasował :D Powodzenia.

 

PS. Fajna rura :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan bym zrobił Ci taki:

- wywalenie zatwardzającego żwirku marmurowego.

- sprawdzenie jaką wodę masz w kranie, jak taką o podobnych parametrach to nie ma mowy o hodowli na niej pielęgniczek, taka woda raczej do malawi.

- dokupienie średniej wielkości roślin na boki.

- podmiana 50% wody na demi w celu zbicia parametrów.

- kupno ryb.

 

W tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu mniej więcej miałam i mam taki plan jak podałeś. Problem w tym, że biała ścieżynka bardzo mi się podoba, a jak kobieta już się na coś uprze to ciężko jej to wyperswadować. Może piasek kwarcowy ewentualnie coś innego, jakieś propozycje?

Woda w kranie pewnie nie jest fantastyczna i z tej właśnie przyczyny odkładam wykonanie testów. Nie chcę się rozczarować, ale jak mus to mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek kwarcowy niby nie zmienia parametrów wody więc nie widzę zastrzeżeń. Sam mam zrobioną plażę z tego oto piasku.

Możesz pomyśleć również o zrobieniu sobie bimbrowni

viewtopic.php?f=40&t=17368

Zastanawiasz się również nad jakąś ławicą. Może to pospolite ale ja wszędzie widzę neony :) .

I oczywiście więcej roślin.

Powodzenia w dalszych działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to to, że samo manado jest jałowe. A widzę rośliny, które pobierają związki odżywcze głównie poprzez system korzeniowy. Więc wypadało by 'dać' im pod korzenie chociaż po kulce gliniano-torfowej.

 

Obsada...hmm kiryski i plaża + lekkie manado ? Myślę, że to tez może nie wypalić. Dlatego stawiał bym na otoski jak już.

Ławica... jako że jestem 'Azjamaniakiem' polecam oczywiście wszelakiej maści razbory i microrazbory tj.

12szt T.hengeli/ 15szt T.espei / 20szt B.brigittae/B.maculata

albo

15szt przepięknych (nie azjatyckich) Pseudomugil gertrudae ;)

 

Co do samej aranżacji, oczywiście widać, że początki. Ale na obecną chwilę dołożył bym drewna. Jeśli nie planujesz pozbyć się tej 'rury', proponował bym ją także obsadzić mchem.

 

Z resztą widzę w Twoich postach, że na spokojnie podchodzisz do tematu i na pewno dasz sobie radę.

 

Pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może piasek kwarcowy ewentualnie coś innego, jakieś propozycje?

Piach kwarcowy, najlepiej żółty, mniej się brudzi. Marmur potrafi zmieniać parametry wody...

Woda w kranie pewnie nie jest fantastyczna i z tej właśnie przyczyny odkładam wykonanie testów. Nie chcę się rozczarować, ale jak mus to mus.

...i między innymi po to należy zbadać kranówkę żeby wiedzieć jak bardzo.

 

Jeśli w kranie masz wodę o bardzo podobnych parametrach jak w baniaku, to naturalnymi sposobami tego nie zbijesz nigdy. Jak mają być tam pielęgniczki i otoski, to woda powinna być kwaśna i przede wszystkim miękka. Do obecnej można wpuścić co najwyżej muszlowce. :P

 

Torf w filtrze zrobi Ci tylko herbatkę, a parametrów, długofalowo, jeśli w kranie masz ph 8 nie ruszy, podobnie jak szyszki czy korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłam testy wody akwariowej i wody kranowej. Oto wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj zrobiłam podmiankę wody, obsadziłam 'rurę' :) mchem oraz dosadziłam Bacopę i Lilaeopsis. Zniknęła biała ścieżynka.

Przyznam szczerze, że nie do końca mi się ten rozkład roślin podoba. Może macie jakieś sugestie?

 

Aktualne parametry wody:

PH: 7,5

GH: 12

KH: 10

NO2: 0,0 mg/l

NO3: 0 mg/l

 

Pozdrawiam,

 

Dołączona grafika

 

P.S Testy robione zaraz po podmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się oświetlenie. Mamy teraz Power Glo 15W firmy Hagen.

Pod korzenie poszło Florenette A Sery. Dozuję EasyCarbo 1ml dziennie.

Doszedł korzeń i trochę szału w roślinkach.

Przedwczoraj zagościły u mnie Zwinniki Jarzeńce w ilości 10 sztuk :D

 

Parametry:

PH - 7,5

GH - 10

KH - 6

NO2 0.0 mg/l

NO3 0.5 mg/l

 

 

Obecny wygląd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przeszkadza jak oglądam ten zbiornik, to podłoże. Strasznie wali po oczach ;). Roślinki też można by inaczej rozplanować ale to wszystko rzecz gustu.

Z tym podłożem nie jest tak źle, trochę nie naturalne, ale ok.

Podłoże jest jakie jest. JBL Manado. Wszyscy już mieli, wszyscy próbowali tylko ja zacofana, więc czas i pora zobaczyć jak się sprawuje.

 

Akwarium ładne, tylko dałabym tam większy korzeń.

Jak upoluję coś równie fajnego jak ten po prawej to pewnie zakupię i włożę. Na razie poszukiwania trwają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wiesz co zatwardzało wodę?

Oczywiście, że wiem no, ale jak już gdzieś kiedyś pisałam sentyment do białych ścieżek pozostał czy zatwardzają wodę czy nie. Jestem babą i jak na coś się uprę to jest do momentu aż mi się nie odwidzi ;)

 

Niestety, ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Rośliny posadzone bez jakiegokolwiek pomysłu, planów itd.

Porozsadzaj lepiej rośliny, a na pewno będzie ładnie, ale na razie, bardzo słabo.

Spodziewałeś się czegoś lepszego bo...? Jestem modem, tak? A mod musi mieć przepiękne akwa zapierające dech w piersiach?

Nie sądzę. Czasem po mimo wiedzy nie ma się za grosz zdolności aranżacji. Może jest też tak i w moim przypadku?

Nie uważam, że rośliny są posadzone bez jakiegokolwiek pomysłu bo uwierz mi.. ale myślałam na tym, a myślenie oznacza posiadanie pomysłu, zarysu.

Może Ci się nie podobać i w pełni to rozumiem bo sama wiem, że może nie jest idealnie. Najważniejsze, że podoba się mnie bo to moje akwa i stoi w moim domu. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wiem no, ale jak już gdzieś kiedyś pisałam sentyment do białych ścieżek pozostał czy zatwardzają wodę czy nie. Jestem babą i jak na coś się uprę to jest do momentu aż mi się nie odwidzi ;)

 

Widzę,że oprócz "babskiej" upartości jeszcze cięty język ;)

Widzę jednak,że zrezygnowałaś z białej ścieżki.W moim mniemaniu z korzyścią dla akwarium.Jakieś roślinki będziesz dokładać jeszcze?

Przed tymi korzeniami przepięknie by wyglądał niski trawniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak,że zrezygnowałaś z białej ścieżki.W moim mniemaniu z korzyścią dla akwarium.Jakieś roślinki będziesz dokładać jeszcze?

 

Ja bym dosadził parę roślinek , ale tak też jest ŁADNIE !!!

Mam parę typów i teraz się za nimi wnikliwie rozglądam. Po mimo iż mieszkam w Trójmieście to zapolować tu na rośliny... Hahahaha. Prędzej kupię na jakiejś stronie internetowej :zamieszany:

 

Czekam na fotki rybek w Twoim baniaku

Coś tam niebawem pewnie wrzucę, ale niczego nie obiecuję ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...